چگونه خود را برای ایلتس آماده نماییم؟

چگونه خود را برای ایلتس آماده نماییم؟

در آزمون IELTS چهار مهارت Listening، Reading، writing و Speaking شما و همین طور توانایی شما در برقراری ارتباط برای کار، زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. لذا با توجه به ساختار آزمون IELTS و اهمیت و تاثیر این آزمون بر زندگی شما، چگونگی آماده شدن برای این آزمون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است در حقیقت بایستی به گونه ای خود را آماده سازید که هر گونه احتمال و ریسک عدم دستیابی به نتیجه مطلوب را به حداقل ممکن کاهش دهید.

در ادامه به مطالبی اشاره خواهیم کرد که هدایتگر شما در این راه خواهد بود.
1. زبان انگلیسی خود را تقویت کنید. یادگیری زبان انگلیسی هم می تواند یک فرآیند سخت، وقت گیر و پیچیده باشد و هم می تواند از سوی دیگر یک فرآیند لذت بخش باشد که البته نیازمند پشتکار و همت شما در این مسیر است. بهترین راه برای این منظور شرکت در دوره های آموزشی زبان انگلیسی می باشد بازخوری که شما از اساتید زبان خود دریافت می کنید کمک شایانی در بهبود چهار مهارت اصلی به شما خواهد کرد. موسسه آموزش زبان MIE با سابقه ای طولانی و کارنامه ای درخشان در ارائه دوره های آمادگی آزمون IELTS توانسته نام خود را به عنوان برترین برند در این حوزه اثبات نماید. آموزشگاه زبان MIE با بهره گیری از متد فوق پیشرفته SIC در کمترین زمان ممکن شما را برای شرکت در آزمون IELTS و همین طور زندگی، کار و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان آماده می سازد.
با دوستان و یا خانواده ی خود انگلیسی صحبت کنید، فیلم و شبکه های تلویزیونی انگلیسی زبان تماشا کنید و علی الخصوص بر روی فیلم ها و شبکه ها با لهجه ی بریتانیایی تاکید کنید. مجلات و روزنامه های انگلیسی زبان مطالعه کنید. یادداشت ها و ایمیل های روزانه خود را به زبان انگلیسی بنویسید.

2. با قوانین و شرایط آزمون آشنا شوید. دانستن این نکته ضروری است که IELTS به دو گونه ی Academic و General برگزار می شود که Listening و Speaking در هر دو گونه یکسان ولی Reading و Writing متفاوت می باشند.
مدت زمان در نظر گرفته شده برای مهارت Listening، 30 دقیقه می باشد. در این قسمت شما چهار بخش (Section) متفاوت را خواهید شنید که بخش اول آن یک مکالمه (Conversation) دو نفره در مورد مسائل اجتماعی روزمره می باشد، بخش دوم یک تک گویی (Monologue) درباره مسائل اجتماعی روزمره است، بخش سوم یک مکالمه ی حداقل چهار نفره در مورد مسائل آموزشی و آکادمیک می باشد و بخش چهارم نیز یک تک گویی در مورد مسائل آکادمیک می باشد.
در مهارت Reading شما 60 دقیقه زمان برای 40 سوال دارید. این بخش معمولا شامل 3 متن می باشد. متن ها برداشته شده کتاب ها، ژورنال ها، مجلات و روزنامه ها می باشند و برای یک مخاطبان غیرمتخصص انتخاب شده اند.
مهارت Writing شامل دو بخش (Task) می باشند و زمان در نظر گرفته شده برای آن 60 دقیقه است. بخش دوم در هر گونه ی آزمون یکسان است، شما بایستی یک مقاله (Essay) با حداقل 250 کلمه بنویسید زمان در نظر گرفته شده برای شما در این بخش 40 دقیقه می باشد. در بخش اول آزمون General از شما خواسته می شود که یک نامه با حداقل 150 کلمه در 20 دقیقه بنویسید. در بخش اول آزمون Academic شما بایستی یک جدول، نمودار، چارت و یا … را در 20 دقیقه با حداقل 150 کلمه توضیح و تفسیر نمایید.
زمان در نظر گرفته شده برای مهارت Speaking، 11 تا 14 دقیقه می باشد. دارای سه قسمت (Part) می باشد و تمامی مطالب ضبط می شوند. در قسمت اول که 4 تا 5 دقیقه به طول می انجامد از شما درباره مطالب کلی همچون زندگی و پیشینه خودتان، تحصیلات شما، خانواده و کار شما و … سوال می کنند. در قسمت دوم به شما یک کارت داده می شود که موضوع بر روی آن یادداشت شده است. شما یک دقیقه مهلت دارید در مورد موضوع فکر کنید سپس از شما یک یا دو سوال در رابطه با موضوع پرسیده می شود. در قسمت سوم سوالات بیشتری در مورد موضوع قسمت دوم از شما پرسیده می شود و به شما این امکان را می دهد تا بیشتر در مورد ایده ها و تفکرات خود بحث نمایید.
3. برای تمرین از نمونه سوالات استفاده کنید. بهترین منابع برای تمرین هر چه بیشتر سوالات آزمون های گذشته هستند. بهتر است شرایط آزمون را برای خود شبیه سازی کنید.
4. آرامش خود را حفظ کنید. روز قبل از آزمون استراحت کامل را مدنظر داشته باشید، ذهن خود را از مشکلات روزمره خالی کنید تا بتوانید ذهن خود را آماده سازید تا حداکثر بهره را از دانش خود ببرید. هر آن چه برای روز امتحان مورد نیاز است را آماده سازید. به توصیه های اساتید خود به دقت عمل کنید و بهترین راهنما برای شما داوطلبان قبلی آزمون IELTS هستند.

2 دیدگاه

 • زهره کرد

  ممنون از توضیحاتتون
  لطفا کتابهای مورد نیاز در این زمینه را بفرمایید و چطور میتونم از کلاس هاتون اطلاعات لازم را بگیرم.

  • MJ - Support

   ممنون از لطف شما،
   در این زمینه استاد ما آقای دهقان چون تخصص و اطلاعات کافی دارند، شما باید با دپارتمان ما به شماره 02149196000 داخلی 3 تماس بگیرید، و از ایشون درخواست کنید اطلاعات کاملی در اختیارتون قرار بدند. ساعات کاری به این شکل هست: شنبه تا 4شنبه 10 تا 19،پنجشنبه تا 17. از ایمیل [email protected] هم میتونید استفاده کنید وسوال خودتون رو بصورت واضح در یک ایمیل مطرح کنید.
   موفق باشید

 • دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *