چگونه لهجه غیر انگلیسی خود را کاهش دهیم ؟

 

تعداد بسیار زیادی از زبان آموزان با وجود وقوف کافی بر لغات انگلیسی و گرامر های مربوط به این زبان ، توجه کافی به چگونگی صحبت کردن و آهنگ صدای خود ندارند و گاها آهنگ صدای آنها هیچ شباهتی با افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری آنها است ندارد طوریکه بعد از چند دقیقه صحبت کردن هم خودشان خسته می شوند هم شنونده را دچار کسالت زیادی می کنند. چنان که می بینیم در زبان فارسی اگر یک فارسی زبان در حین صحبت کردن با آهنگی یکنواخت صحبت کند صحبت های او هر چند مفید ، چنگی به دل مخاطب نمی زند. ما در موسسه زبان MIE با تحقیق درباره ریشه های این ناکامی بر آن شدیم تا نکاتی که برای جلوگیری از این عارضه مفید است را برای شما بر شماریم .

  1. به حرکت های دهان Native  Speaker  به خوبی دقت کنید :

نکته ای که در موسسه زبان MIE همیشه به زبان آموزان توصیه می شود این است که قالب زبانی فارسی زبانان با قالب زبانی Native speakers هماهنگ نبوده و برای رفع این نقصان می بایست به حرکت دهان انگلیسی زبانان به خوبی دقت کنیم. موسسه زبان MIE با بیش از چند دهه در زمینه تدریس زبان انگلیسی با برگزاری کلاس های Movie همواره تلاش کرده است این قالب زبانی را در میان زبان آموزان خود جا انداخته و در آنها نهادینه کند .

  1. کلاس های Short Story

Short story ( داستان های کوتاه به زبان انگلیسی) یکی از بنیان های مهم موسسه زبان MIE در امر تعلیم زبان انگلیسی است و یکی از ارکان متد به روز موسسه زبان MIE  می باشد. نحوه کار بر روی short story در موسسه زبان MIE بسیار یکتا بوده و از مزیت های رقابتی این موسسه نسبت به سایر موسسات می باشد. زبان آموزان در موسسه زبان MIE بعد از تمرین و اهتمام به یادگیری چندین داستان کوتاه طبق توصیه های مدرسین این موسسه چنان تغییری در Speaking خود حس می کنند که به زبان انگلیسی هر چه بیشتر علاقه مند می شوند. این امر نه تنها به Native شدن لهجه آن ها کمک می کند بلکه باعث تقویت هر چه بیشتر مهارت listening  آنها می شود. به همین دلیل است زبان آموزان این موسسه از پیشتازان آزمون آیلتس در دو مهارت مذکور می باشند.

3.شمرده صحبت کنید

ما در موسسه زبان MIE  همواره به زبان آموزان خود توصیه می کنیم سرعت صحبت کردن آنها نباید از سرعت فکر کردن آنها پیشی بگیرد چرا که در صورت وقوع چنین عارضه ای آنها پس از چندین جمله کوتاه از ادامه صحبت کردن باز مانده و شنونده متوجه عدم وقوف آنها به زبان انگلیسی می شود. مدرسین در موسسه زبان MIE  به زبان آموزان می آموزند چگونه روان صحبت کرده و در عین روان صحبت کردن لهجه ی انگلیسی خود را از یاد نبرند.

4.صدای خود را ضبط کنید

پس از گوش کردن و تمرین بر داستان های کوتاه انگلیسی زبان آموز می بایست خلاصه ای از داستان را برای خود بازگو کرده و صدای خود را درحین آن ضبط نماید؛ سپس می تواند به صدای ضبط شده خود گوش کرده و در این صورت متوجه خواهد شد آهنگ صدای وی و تلفظ واژه های مختلف تا چه اندازه به آنها که زبان مادری شان انگلیسی است کمک می کند. سپس آنها در صدد رفع اشکالات مذکور بر آمده و کاری می کنند که تا آنجا که ممکن است لهجه ی انگلیسی شان را به Native Speakers نزدیک کنند.این دقیقا همان چیزی است که در موسسه زبان MIE به زبان آموزان توصیه می شود و مدرسین با صبر حوصله به صدای ضبط شده آنها گوش داده و نکات لازم را به آنها گوشزد می کنند.

5.تکرار جمله ها با صدای بلند

در کلاس های Short story  موسسه زبان MIE از زبان آموزان خواسته می شود که هر جمله ای که گوینده می گویند بعد از او و با همان کیفیت با صدای بلند تکرار کنند . چرا که این امر باعث می شود که قالب زبانی آنها که در مورد یک به آن اشاره کردیم شکل گرفته و آهنگ صدای خود را تنظیم نمایند. یاد آوری میکنیم در صورتی که فقط جمله ها را گوش داده بدون ان که آنها را تکرار کنیم این امر فقط درک مطلب و قدرت شنیداری ما را افزایش می دهد و تاثیر چندانی در مهارت Speaking  ندارد .

6.در امر یادگیری شکیبا باشید

این که شما بتوانید لهجه غیر انگلیسی خود را کاهش دهید امری نیست که یک شبه حاصل شود و نیاز مند تامل و شکیبایی می باشد لذا پس از چندین بار تکرار و عدم دستیابی به توانایی مد نظر ناا امید نشده و به تمرین خود ادامه دهید . لازم است بدانید که با شرکت در کلاس های Short story  موسسه زبان MIE می توانید توانایی که خودتان در مدتی خاص به دست می آورید در زمانی بسیار محدود تر با شرکت در این کلاس ها به دست آورید .

در انتها توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید لهجه غیر انگلیسی خود را کاهش دهید و بتوانید بر British Accent  و American Accent  به خوبی مسلط شوید به کلاس های مربوط رفته و قبل از انتخاب موسسه مورد نظر به خوبی تامل کنید چرا که برخی فقط با شعار سعی می کنند زبان آموزان را جذب کرده و در انتها عوایدی چندانی برای آنها فراهم نمی اورند. لذا ما توصیه می کنیم که قدرت انتخاب خود را فدای تبلیغات و شعارهای بی پایه نکرده و بهترین ها را انتخاب کنید .

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *