چگونه از ارتکاب اشتباه در انگلیسی پرهیز کنیم؟

زبان آموزان در یادگیری زبان انگلیسی گاهی دچار خطا و اشتباه می شوند. در این مقاله سعی داریم تا راه های کاهش این خطاها و اشتباهات را در جهت از بین بردن کامل این مسئله معرفی کرده و راه های صحیح یادگیری این زبان را به شما بشناسانیم. از مهمترین مواردی که زیان آموزان طی فرایند یادگیری یک موضوع جدید و در این جا یک زبان بیگانه در آن دچار مشکل میشوند عدم تسلط کافی به موضوع مذکور یا زبان موردنظر میباشد.

افرادی که طی فرایند یادگیری زبان انگلیسی دچار مشکل فوق میشوند اغلب این زبان را به طور اشتباه فرا گرفته اند. برای پرهیز از اینگونه اشتباهات لازم است تا زبان آموز نکات زیر را به طور کامل مد نظر قرار دهد.

استفاده از شکل ساده ی زبان مورد نظر:

برخی از افرادی که به تازگی به یادگیری زبان روی می آورند متاسفانه از همان ابتدا به استفاده از گرامرهای سخت و دشوار می پردازند و اصرار دارند از کلمات سخت و جملات سنگین استفاده نمایند. بنابراین از همان ابتدا دچار خطا و اشتباه می شوند. اگر به تازگی زبان انگلیسی را شروع کرده اید سعی کنید ابتدا به همان شکل ساده ی زبان به خصوص برای صحبت کردن استفاده نمایید و پس از تسلط کامل بر این مطالب به استفاده از گرامر و جملات سنگین بپردازید.

در نوشتن با دقت عمل نمایید:

از همان ابتدا سعی نمایید آهسته و با دقت شروع به نوشتن و خواندن نمایید. تجربه نشان می دهد عجله در این امر باعث می شود شما دچار خطا و اشتباه شوید. شاید در ابتدا نوشتن یک متن برای شما 2ساعت طول بکشد اما به محض آنکه بر این مطلب مسلط شوید این زمان به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد یافت.

اگر از شیوه بیان درست مطلبی مطمئن نمی باشید هرگز آن را به زبان نیاورید:

برای آنکه از بروز هرگونه اشتباه جلوگیری کنید می بایست از بیان کلمات و گرامرهایی که نسبت به آن ها اطلاعات کامل ندارید جلوگیری نمایید. اگر یک اشتباه را یک بار تکرار نمایید، آن اشتباه در ذهن شما ثبت می شود و دیگر نمی توانید از بروز آن جلوگیری نمایید. این عادت های غلط ممکن است رفته رفته در شما تقویت شود و به طور کلی بخشی از وجود شما را در بر بگیرد و در نتیجه در آینده براحتی قادر نخواهید بود این عادات را ترک نمایید.

در صورت اطلاع نداشتن از شکل صحیح کلمه آن را جستجو نمایید:

 هر زمان که از شکل صحیح یک کلمه مطمئن نشدید آن را می توانید در دیکشنری پیدا نمایید. این عمل نه تنها در پیدا کردن شکل صحیح کلمه به شما کمک می نماید، بلکه با استفاده از این روش شما قادر خواهید بود تا معانی دیگر کلمه مورد نظر را نیز یاد بگیرید و به آموخته های خودتان بیفزایید.

همچین با استفاده از این روش شما می توانید در دیکشنری مورد نظر مثال های فراوانی را بیابید که می توانید از کاربرد آن در متن خود استفاده نمایید.

نکات بالا تنها بخشی از مواردی بود که با استفاده از آن ها شما می توانید از ارتکاب اشتباه جلوگیری نمایید. همچنین جهت تکمیل این فرآیند به دو نکته ی دیگر نیز توجه نمایید.

پیش از آن که به صحبت کردن بپردازید سعی نماییدابتدا در نوشتن به مهارت کافی برسید. زیرا نوشتن از صحبت کردن آسان تر می باشد. به این دلیل که نیاز نمی باشد که شما دارای لهجه ی خوبی باشید. همچنین نیاز نمی باشد تا خیلی سریع بنویسید. زیرا زمان کافی برای انجام این کار را دارا می باشید.

همچنین نکته دیگر این مورد می باشد که تا نحوه ی تلفظ اصوات زبان را به طور کامل نیاموختید اقدام به صحبت کردن ننمایید. پیش از صحبت کردن شما می بایست قادر باشید تمامی حروف را جدا جدا و کنار هم تلفظ نمایید. در غیر اینصورت ممکن است تلفظ های اشتباه در ذهن شما ماندگار شود.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *