چرا یادگیری زبان ضروری است؟

مطمئنا یادگیری زبان انگلیسی بسیار با اهمیت است چرا که بیش از ۷۶۰ میلیون انسان در سر تاسر دنیا به این زبان سخن میگویند. قبل از هر چیزی راجع به تاریخچه این زبان صحبت خواهم کرد سپس به اهمیت یادگیری ان می پردازم.

وقتی جولیوس سزار در قرن پنجم پا به بریتانیا گذاشت، بریتانیایی ها به این زبان صحبت می کردند، اما تعدادشون زیاد نبود و این زبانی هم نبود که هم اکنون به ان تکلم می شود. تقریبا ۱۰۰۰ سال بعد در پایان قرن ۱۶ در حدود ۶ میلیون نفر به این زبان صحبت می کردند. در ان زمان زبان انگلیسی در جای دیگری استفاده نمی شد به غیر از بریتانیای کبیر اما امروزه انگلیسی زبان اصلی تجارت، ورزش، تحصیل وزبان کامپیوتر و … می باشد. سه چهارم ایمیل های دنیا به زبان انگلیسی می باشند. انگلیسی زبان بین المللی هوانوردی، کشتی رانی و زبان اصلی دیپلماسی می باشد. هزاران کتاب و روزنامه و مجله در سرتاسر دنیا به زبان انگلیسی چاپ و خوانده می شود. حتی نیمی از متون علمی به زبان انگلیسی نوشته می شوند. زبان انگلیسی زبان مادری ۳۰ میلیون انسان در جهان می باشد. مردمی که در بریتانیا، استرالیا، نیوزلند و آمریکا زندگی می کنند. همچنین این زبان، زبان رسمی در جمهوری ایرلند، کانادا و جمهوری آفریقا می باشد. انگلیسی زبان دوم مستعمره های آمریکا و بریتانیا نیز می باشد. به علاوه، میلیونها نفر این زبان را به عنوان زبان دوم می آموزند. به عنوان یک توریست، مهندس یا حتی یک کارگر ساده اگر با زبان انگلیسی آشنا نباشید نه تنها از سفر خود لذت نخواهید برد، بلکه قادر به کار کردن با ساده ترین ابزار نیز نخواهید بود. به عنوان یک دانشمند، مورخ و دیپلمات به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت. حتی یک مهمان دار هواپیما یا یک خلبان نیز باید انگلیسی بیاموزد چون ان یک زبان بین المللی ارتباطات است.

زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها مشهور می باشد. در مدرسه ها یا برخی کودکستانها، کالج ها و دانشگاهها خوانده می شوند.یادگیری زبان کار آسانی نیست و زمان می برد و نیاز به تمرین و پشتکار دارد. گاهی اوقات کسل کننده است به خصوص در مورد گرامر و یاد گیریلغات جدید اما این موضوع رو نمیتوان نادیده گرفت که خواندن کتاب به زبان اصلی ، گوش کردن به اخبار کانال های انگلیسی زبان و ارتباط برقرار کردن با کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی است می تواند در یاد گیری زبان بسیار کمک کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *