چرا بایستی مهارت شنیداری  خود را قوی سازید؟؟؟

     هر زبانی من جمله زبان انگلیسی متشکل از مهارت ها و توانایی های متفاوتی می باشد که برای کسب بهترین نتیجه در یادگیری زبان انگلیسی بایستی توانایی ها و مهارت های خود را بهبود بخشیم تا بتوانیم به طور همه جانبه درک کامل تر و جامع تری از زبان انگلیسی داشته باشیم. این مهارت ها عبارتند از مهارت شنیداری (Listening)، مهارت گفتاری (Speaking)، مهارت خواندن (Reading) و مهارت نوشتاری (Writing).

            مهارت شنیداری (Listening) به عنوان مهارتی شناخته شده است که تقویت آن نسبت به سایر مهارت ها نیازمند اختصاص زمان و انرژی بیشتری می باشد و لذا بازدهی کمتری در قیاس با سایر مهارت ها دارد و شما نیازمند صرف وقت و تمرین بیشتری هستید تا بتوانید نتیجه ای مطلوب کسب نمایید. ولیکن بسیاری از موسسات برنامه ی دقیق و موجهی برای تقویت مهارت شنیداری (Listening) زبان آموزان ندارند و لذا زبان آموزان نیز اطلاع درستی ندارند که چگونه بایستی گوش های خود را تقویت را نمایند.

     از سوی دیگر سوالی که برای بسیاری از زبان آموزان ایجاد می شود چرایی نیاز به داشتن گوش های قوی و داشتن مهارت لازم در این بخش برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد، در حالی که بسیاری از موسسات و روش های آموزشی اهمیت چندانی برای این مهارت قائل نیستند.

     نکته ی اولی که بایستی بدان آن توجه کامل را معطوف داشت این است که یادگیری هر زبانی به طور معمول از طریق گوش آغاز می شود همان طور که یک کودک هنگامی که می خواهد زبان مادری خویش را بیاموزد این فرآیند پیچیده ابتدا از طریق گوش آغاز می شود و در ادامه کودک با عنایت به آن چه توسط گوش خود آموخته است می تواند کم کم زبان به سخن بگشاید و در سنین مناسب هم می تواند مهارت های دیگر از قبیل خواندن و نوشتن را نیز بیاموزد.

     علیرغم آن چه گفتیم که نشان دهنده ی اهمیت فوق العاده ی مهارت شنیداری می باشد، بسیاری از زبان آموزان هیچ روشی را برای تقویت و بهبود مهارت شنیداری نمی دانند.

     موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) اهمیت بسیاری برای مهارت شنیداری قائل است و ما معتقدیم همان طور که یک کودک یادگیری زبان را از طریق گوش آغاز می نماید افرادی نیز که قصد یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را دارند بایستی فرآیند یادگیری زبان را از گوش خود آغاز نمایند. لذا در اولین ترم به نحوی تمرین های مختلفی برای تقویت مهارت شنیداری خود خواهند داشت که پس از گذشت تنها یک ماه تغییر شگرفی در توانایی گوش های خود در شنیدن و درک جملات و مفاهیم انگلیسی حس خواهند کرد به گونه ای که در ترم 2 استاتید می توانند کاملا تدریس را به زبان انگلیسی با بهره گیری از گرامرها و لغات با سطحی مناسب داشته باشند و زبان آموزان نیز کاملا توانایی یادگیری سخت ترین گرامر های زبان انگلیسی را با گوش خود در کلاس خواهند داشت.

     نهایتا تنها با گذشت 3 ترم زبان آموزان با بزرگترین ترس خود در این مهارت آشنا خواهند داشت که همانا تماشای فیلم ها و سریال ها به زبان انگلیسی بدون استفاده از زیرنویس فارسی می باشد.

     آن چه موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) برای تقویت مهارت شنیداری زبان آموزان استفاده می نماید بر پایه به روز ترین مطالب علمی مبتنی بر پیچیدگی های گوش و ذهن انسان می باشد و لذا در کمترین زمان بالاترین بهره وری را برای افراد به ارمغان خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *