روشهای تقویت درک مطلب در زبان آموزان

 

زبان آموزان بسیاری وجود دارند که با وجود بهره مندی از دایره ی وسیع واژگان و علاوه بر آن دانستن گرامر های زبان انگلیسی مشکلات زیادی برای فهیدن و درک موضوع دارند . به عنوان مثال در Reading آزمون IELTS گاها سعی می کنند با دادن ساختار های پیچیده گرامری درک موضوع را برای آزمون دهنده پیچیده سازند. یا حتی در Listening  ممکن است این موضوع باعث سردرگمی زبان آموزان شود . در این مقاله که توسط مدرسین موسسه زبان MIE تهیه شده است سعی بر آن شده که درباره این موضوع به نکاتی اشاره شود که بر اساس بنیان علمی و تجربه از مزایای بسیار زیادی برای زبان آموزان برخوردار است .

نکاتی که در درک مطلب Reading  بسیار حایز اهمیت می باشند به شرح زیر است :

  1. حواس خود را جمع کنید

علاوه بر این که خیلی از زبان آموزان روش های خوبی برای به خاطر سپردن لغات ندارند یکی از عواملی که باعث می شود درک مطلب آنها در آزمون آیلتس دچار پیچیدگی شود عدم تمرکز کافی است. در این بخش معمولا جمله ها بسیار طولانی هستند و در صورتی که زبان آموز تمرکز خوبی نداشته باشد نمی تواند تا آخر جمله را دنبال کرده و خیلی زود ذهن او منحرف می شود. در موسسه زبان MIE روش های بسیار خوبی برای تمرکز بیشتر بر روی متون به شما ارائه می دهیم که در مقالات بعدی مفصل به شرح آن خواهیم پرداخت.

  1. متون Reading روزنامه نیستند

گاها دیده شده است هنگامی که زبان آموزان می خواهند متنی را بخوانند گویی که در حال خواندن روزنامه هستند و به هیچ عنوان نمی توانند با متن رابطه ایجاد کنند. شما باید متن را به خوبی دنبال کرده و تمام مفاهیم ضروری را دنبال کنید چرا که در غیر این صورت از درگ آن عاجز خواهید بود. موسسه زبان MIE با تاکتیک های خاص روند خواندن متون را به شما آموزش خواهد داد.

  1. مطالعه تان را زیاد کنید

همواره در آزمون آیلتس از موضوعات مختلف صحبت می شود. توصیه ما در موسسه زبان MIE به زبان آموزان این است که از خواندن متون مختلف در باب موضوعات مختلف به هیج عنوان غافل نشوند . شما می توانید با خواندن این موضوعات سطح اطلاعات خود را زیاد کرده و در آزمون با اطلاعات کافی وارد شوید . با انجام این کار علاوه بر مزیت ایجاد شده شما می توانید با سبک نوشته ها آشنا شده و ساختارهای گرامری پیچیده را خیلی راحت تر بفهمید.فراموش نکنید یکی از بهترین راه ها برای یادگیری لغات از طریق کاربرد آن در جمله ها می باشد.

  1. آرامش خود را حفظ کنید

متن های مورد استفاده در آزمون آیلتس آکادمیک بودی و حتما شما با انبوهی از واژه های تخصصی در این متون روبه رو خواهید شد. برنده این آزمون آن دسته از زبان آموزانی هستند که در برابر این لغات آرامش خود را حفظ کرده و سعی می کنند متن را به بهترین نحو بفهمند. ما در موسسه زبان MIE به شما آموزش خواهیم داد که چگونه لغات مختلف را تجزیه و تحلیل کنید. یکی از این تکنیک ها حدس زدن لغات از طریق لغات قبل و بعد آن هاست که تکنیک های خاص خود را دارد. مدرسین موسسه زبان MIE که خود از برترین های آیلتس هستند با تجربه خود این آرامش برای شما به ارمغان می آورند

  1. کلاس های تاکتیک آیلتس

گاها دیده شده است که زبان آموزان زیادی هستند که علی رغم سطح عالی در زبان انگلیسی بعد از شرکت در آزمون آیلتس نمره های خوبی به دست نمی آورند . فراموش نکنید که آزمون آیلتس صرفا به سطح سواد شما بستگی ندارد و در این آزمون تکنیک های آن نقش به سزایی را ایفا می کنند. چه بسا کسی که زبان مادری اش انگلیسی است نتواند در این آزمون نمره ی خوبی را به دست بیاورد. شما می توانید با انتخاب یک موسسه زبان خوب و شرکت در کلاس های تکنیک های آیلتس بر این موضوع فایق آیید. موسسه زبان MIE یکی از بهترین موسسات در این زمینه بوده و بهترین خدمات را برای موفقیت هر چه بیشتر شما ارائه می دهد.

قبل از این که MIE را انتخاب کنید تحقیق کنید تا بتوانید ما را با دیگر موسسات مقایسه کرده و تفاوت ها را دریابید.

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *