چگونه زبان را شروع کنیم؟

 

اهمیت فراگیری زبان انگلیسی در دنیای پیشرفته امروزی، بر کسی پوشیده نیست. بر این اساس باید شیوه فراگیری مفید را دانسته و اقدام نماییم. داشتن هدف و انگیزه در آموختنِ هر موضوعی بسیار حائز اهمیت می باشد و فراگیری زبان از این امر مستثنی نمی باشد. امروزه با توجه به افزایش اشتیاق ادامه تحصیل و یا حتی زندگی در کشورهای دیگر، یادگیری زبان از اهمیت     ویژه ای برخوردار شده است.موسسه MIE با آگاهی از این موضوع و با استفاده از اساتید باتجربه و ارائه روشی منحصر به فرد، به شما در امر آموزش یاری می رساند.

برای فراگیری زبان راهکارهایی وجود دارد که برای زبان آموز مفید می باشند.

در ابتدا باید هدفی مشخص و روشن برای خود در نظر بگیرید که بتوانید در طی مسیر هرگاه دلسرد و ناامید شدید با یادآوری آن ، انگیزه و حسی مثبت در شما ایجاد گردد و در حقیقت سوخت لازم برای بقیه مسیر را تامین نماید.

پس از تعیین هدف باید بکوشید تا بهترین و مفیدترین روش آموزشی را بیابید که با آن هر چه زودتر به هدفتان برسید. در این مسیر باید از افراد آگاه و با تجربه نیز یاری بگیرید ، چراکه آنها مسیر را برای شما هموار می نمایند.

گام بعدی  داشتن برنامه ای مشخص و پیمودن آن همراه با صبوری و انگیزه است. برای فراگیری زبان در ابتدا باید تمرکز بر افزایش توان شنیداری باشد، چراکه ما در بدو تولد تنها به صداهای اطراف گوش سپردیم و سپس از آنها برای بیان مقصودمان استفاده نمودیم، در نتیجه در فراگیری زبانی دیگر نیز باید بر آن تاکید نماییم. باید input یعنی ورودیهای کافی را برای output یعنی خروجی مناسب دریافت کنیم.

بدین منظور، مدرسان موفق و پرتلاشMIE در ابتدای امر  با در نظر گرفتن این موضوع، روشی را ارائه می دهند که تاکید بر افزایش قدرت شنیداری و همزمان فراگیری هر دو لهجه انگلیسی و آمریکایی دارد. بدین منظور و با توجه به سطح دانش زبان آموز، کتابهای آموزشی همراه با داستانهای کوتاه و واژگان بیشمار در نظر گرفته شده اند. درابتدای امر از زبان آموز خواسته

می شود که با حضور در کلاس و تکرار مثالها و تلاش برای ساختن جملات خود واستفاده در کلام، آنها را ملکه ذهن نماید. علاوه بر این موارد، با افزایش سطح، یادگیری مهارتهای پیشرفته و فیلم نیز به برنامه افزوده می گردد.

زبان آموزان در مسیر آموزش، مورد توجه خاص قرار میگیرند، چراکه زمان و هدف آنها برای مجموعهMIE بسیار حائز اهمیت می باشد. از آنجایی که یادگیری زبان امری زمانبر است، ممکن است سبب دلسردی و نا امیدی گردد که مدرسان با آگاهی از این امر و با پیگیری مستمر، زبان آموز را در رسیدن به هدف راهنمایی می نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *