چرا یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است؟

امروزه زبان انگلیسی بسیار مهم بوده و مردم در سراسر جهان ان را به عنوان زبان دوم مورد مطالعه قرار میدهند . بسیاری از کشور ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم در برنامه های درسی مدارس قرار میدهند و همچنین کودکان از همان سنین ابتدایی شروع به یادگیری ان میکنند. با این حال، آیا می دانید که چرا یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است؟

زبان انگلیسی رایج ترین زبان گفتاری و همچنین زبان بین المللی در سراسر جهان بشمار می آید. این زبان در مدارس بسیاری از کشور ها آموزش داده میشود . امروزه از میان هر ۵ نفر ۱ نفر انگلیسی صحبت میکند یا حد اقل انگلیسی متوجه میشود.
بعلاوه زبان انگلیسی زبان علم هوانوردی ، کامپیوتر ، دیپلماسی و همچنین گردشگری میباشد . داشتن مهارت در زبان انگلیسی شانس افراد را برای به دست آوردن یک شغل مناسب در داخل کشور خود یا خارج از کشور افزایش میدهد . زبان انگلیسی زبان رسمی ۵۳ کشور جهان میباشد . که میتوان با افرادی زیادی ملاقات یا به این زبان صحبت کرد. زبان انگلیسی به عنوان زبان اول حدود  ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان شناخته شده است . زبان انگلیسی زبان صنعت رسانه است و یاد گیری ان به این منزله است شما میتوانید از کتابها فیلم ها و آهنگ های مورد علاقه خود لذت ببرید. همچنین انگلیسی زبان اینترنت میباشد . بسیاری از وب سایت ها به زبان انگلیسی نوشته شده اند که در این صورت قادر به شرکت کردن در انجمن ها و بحث ها خواهید بود. زبان انگلیسی بر مبنای یک الفبای ساده و آسان است که یاد گیری ان را در مقایسه با زبان های دیگر نسبتا آسان و سریع میسازد. همچنین دانشمندان تلاش کرده اند که یک زبان مصنوعی را ابداع کنند که هیچ یک  از فرهنگ ها را شامل نمیشود که اسپرانتو نامیده شده است اما مورد توجه قرار نگرفت .

از یک سو میتوان گفت یاد گیری زبان انگلیسی نتنها مفید است بلکه باعث احساس رضایت در فرد و همچنین پیشرفت قابل توجهی درآنچه به ان میپردازد میشود . در یاد داشته باشید هر ساعتی که شما در این مسیر صرف میکنید شمار را به هدفتان نزدیکتر میسازد. این روزها اکثریت مردم از کتاب های درسی برای بهبود سطح زبان انگلیسی خوداستفاده میکنند و شکی وجود ندارد که این کتاب ها منابع مفیدی برای بالا بردن دستور زبان و واژگان هستند اما هدف قابل توجهی در غلبه بر تردید و یا تبدیل ساختن افراد به یک سخنران به مراتب روان تر را فراهم نمیسازند.

از سوی دیگر چون انگلیسی در بسیاتی از کشور های جهان زبان گفتاری میباشد هزاران مدرسه در سراسر جهان برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه میکنند. اگر شما انگلیسی صحبت میکنید فرصت های زیادی برای پیدا کردن یک مدرسه و دوره مناسب برای بر آورده کردن نیاز های علمی شما وجود دارد همچنین از آنجائی که یادگیری زبان انگلیسی بسیار سرگرم کننده است شما میتوانید در مورد فرهنگهای دیگر یاد بگیرید و همچنین این تجارب شما را قادر خواهد ساخت تا در حدی فراتر از صرفا دانستن ارزش ها عادات و نحوه زندگی در فرهنگی متفاوت رشد کنید .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *