آموزش فوق سریع لغات زبان

 

از آنجایی که سه اصل اساسی یادگیری (کدگذاری،ذخیره سازی و یادآوری) می باشند به داوطلبان کمک می شود که با استفاده از این اصول و دو دوره 12 جلسه ای یعنی جمعأ 24 جلسه می توان 3000 لغت مهم و کاربردی را یاد گرفت.

در مرحله اول بایستی با استفاده از روش تداعی و کدگذاری، سلول های یادگیری را از حالت یکنواختی خارج کرد و لغات زبان انگلیسی را بصورت کاربردی یا اصطلاحأ Use in Context یاد گرفت. شیوه کار بدین ترتیب است که در این دوره 24 جلسه ای که شامل دو دوره 12 جلسه ای می باشد لغات را در قالب ریشه ها Roots و با کمک فرآیند مهم زبانشناسی Word Formation بر اساس تکنیک های به روز و متداول دنیا یاد خواهیم داد. به عبارتی لغات را واشکافی کرده و از لحاظ ریشه Root، وندAffix ، پیشوندprefix و پسوندSuffix بررسی کرده و برای هر کدام بصورت جداگانه مثال ذکر می کنیم. سپس چند نمونه از آنها را قید کرده و از داوطلبان می خواهیم برای درک و فهم بیشتر لغات، آنها را در جملات بکار ببرند. به عنوان مثال bene- به معنی خوب و مفید می باشد لذا کلمات مربوط و متناظر با آن مثلأ benefit یا benevolent بیان کرده با آنها جمله می سازیم.

با بهره گیری از ریشه یابی کلمات Etymology و همچنین Word Formation در کمترین زمان ممکن می توان لغات بیشتری را یاد گرفت. این دوره را می توان برای تمام سنین بکار برد ولی بیشتر مخاطبان این دوره را دانشجویان آزمونهای IELTS، TOEFL iBT و GRE و نیز مقاطع ارشد و دکتری تشکیل می دهند.

همانطور که در بالا عنوان شد موسسه MIE قصد دارد با استفاده از تکنیک های کد گذاری و روش تداعی معانی Association ظرف 24 جلسه تعداد 3000 لغت پرکاربرد و با Frequency بالا را آموزش دهد. در این دوره از کتاب Word Formation نوشته John Sinclair بعنوان منبع اصلی و نیز جزوه خود استاد که شامل کتابهای مختلف در زمینه های روانشناسی، زبانشناسی و فلسفه آموزش از دانشگاهای مختلف دنیا مانند MIT، Oxford و Cambridge است ، استفاده می شود.

دوباره بایستی یادآوری کنیم که در این دوره با استفاده از بخش های مختلف یک لغت، ریشه، پیشوند و پسوند شما لغات زیادی را یاد خواهید گرفت بدون اینکه نیازی به حفظ کردن آنها داشته باشید.

عباراتی مانند “یکی از این روزها” و “روزی” را از فرهنگ لغت خود خارج کنید. بیایید نامه ای را که قصد داشتید “یکی از این روزها” بنویسیم همین امروز بنویسیم.

علاوه بر این، هفت نوع تکنیک برای یادگیری لغات که به سیکل حافظه مشهور است وجود دارد که عبارتند از :

  • دسترسی Reach
  • انعکاس Reflect
  • دوباره کدگذاری Recode
  • تقویت و پاداش Reinforce
  • تمرین Rehearse
  • مرور Review
  • بازآفرینی Retrieve

نکته آخر اینکه بهترین فرهنگ لغت برای استفاده فرهنگ یک زبانه یا همان Monolingual Dictionary است.

با امید به اینکه در موسسه MIE بتوانیم با بهره گیری از بهترین متدولوژی های روز دنیا در امر یادگیری اوقات خوب و مفیدی برای شما داوطلبان عزیز فراهم آوریم.