روشهایی آسان جهت افزایش دامنه لغات و یادگیری آنها

روشهایی آسان جهت افزایش دامنه لغات و یادگیری آنها

هر چه بیشتر بخوانید، بیشتر بر دامنه لغت خود می افزایید. رمانها، مجله ها و روزنامه ها منابع بسیار خوبی برای شما هستند تا به این مهم دست یابید. همچنان که می خوانید سعی کنید ابتدا معانی لغات جدید را با توجه به متن حدس بزنید سپس با فرهنگ لغت چک کنید. فراموش نکنید که یادگیری تلفظ صحیح کلمه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است که میتوان ان را نیز با دیکشنری چک کرد.

سپس می توان کلماتی را که هم معنی کلمه مورد نظر بوده و یا این که معنی مخالف دارند را نیز چک کرد. تهیه لیستی از کلمات جدید نیز می تواند مفید واقع شود چرا که با مراجعه مجدد و تکرار آنها به سادگی می توانید آنها را به خاطر بسپارید و همچنین این امر به شما انگیزه می دهد تا با توجه به لغات متعدد قبلی که آموخته اید اشتیاق بیشتری داشته باشید تا به یادگیری لغات جدیدتر بپردازید. حتما در برنامه کاری خود قرار دهید تا چند لغت جدید را هر روز یاد بگیرید و ان را به تعویق نیاندازید، برای این کار می توانید از وب سایتهایی کمک بگیرید که جهت آموزش طراحی شده اند. یکی دیگر از ابزارهایی که به یادگیری لغت کمک می کند یافتن ریشه کلمات است، همچنین پیشوندها و پسوندها از جمله مواردی هستند که به این امر کمک میکنند. حل کردن جدول، انجام بازی هایی که مربوط به لغات می باشند مانند یافتن هم معنی ها می توانند مفید واقع شوند. گفتگو با افراد کمک به یافتن کلمات جدید میکند و مانند خواندن متن ها میتوانید لغات جدیدی را که می شنوید به لیست کلمات قبلی اضافه کنید. فراموش نکنید که در صورتی می توانید این لغات را به خاطر بسپارید که خود نیز آنها را در نوشته های خود یا در گفتگو با افراد دیگر استفاده کنید. تکرار آنها بهترین روش جهت به خاطر سپردن آنها می باشد.
در امر آموزش زبان، این مؤسسه به تمامی این نکات توجه کرده و به صورت غیر مستقیم به افزایش دامنه لغات شما کمک شایانی می کند. در سر فصل آموزشی شما لغاتی در نظر گرفته شده که همراه با مثال میباشند و پرسش های کلاسی مداوم شما را در چهار چوبی قرار می دهد تا نا خودآگاه به تکرار آنها پرداخته و به ذهن بسپارید. داستانها و فیلمهایی که برای شما فراهم شده نیز بسیار هدفمند و آموزنده هستند، چرا که با توجه به دانش شما این سرفصل ها گرد آوری و آموزش داده می شوند. به خاطر داشته باشید که هر چه قدر برنامه ریزی و مطالب منسجم باشند این شخص شماست که در امر یادگیری تاثیر گذار است.

1 دیدگاه

  • Kristabelle

    Which came first, the problem or the solution? Luckily it doesn’t matter.

  • دیدگاه خود را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *