LSAT test:

این آزمون بخشی از پروسه پذیرش دانشکده حقوق در کشورهای آمریکا و کانادا و تعدادی از کشور های رو به رشد می باشد و معیار استانداردی را از مهارت خواندن و استدلال کلامی فراهم می کند که دانشکده های حقوق میتوانند به عنوان یکی از فاکتورها در ارزیابی سطح داوطلبین از ان استفاده کنند. این آزمون چهار بار در سال برگزار میشود و سه ساعت و سی دقیقه به طول می انجامد که شامل بخش های منطق، منطق تحلیلی، درک مطلب و مقاله می باشد و توسط شورای پذیرش در دانشگاه حقوق اجرا می شود.

 Law School Admission Council (LSAC) ‍‌

                                                                حداکثر نمره این آزمون ۱۸۰ و حداقل ان ۱۲۰ می باشد و نمره میانگین۱۵۰

در صورتی که متقاضی برای دانشکده حقوق درخواست دهد تمام نمره ها از ۵ سال گذشته گزارش میشود. متقاضیان نمیتوانند بیشتر از ۳ بار در یک دوره دو ساله شرکت کنند. این امتحان شش بخش دارد که چهار بخش ان شامل سوال های چند گزینه ای است که به ان نمره داده میشود. و یک بخش آزمایشی و همچنین نوشتاری که نمره ای به ان تعلق نمیگیرد. هر بخش ۳۵ دقیقه طول میکشد و در مورد بخش نوشتاری که نمره ای برای ان در نظر گرفته نمی شود کپی های ان به تمام دانشکده های حقوق که درخواست پذیرش از آنها شده فرستاده می شود و ارزیابی بخش هایی به آنها نمره ای داده نشده تا زمانی که کارنامه را دریافت نکرده اید در اختیار شما قرار نمی گیرد. این تست طراحی شده تا مهارت هایی را ارزیابی کند که برای موفقیت در دانشکده حقوق ضروری هستند. مهارت خواندن و درک مطلب از متن های پیچیده، سازماندهی و مدیریت اطلاعات و توانایی استنتاج منطقی از ان و همچنین توانایی منتقدانه فکر کردن و تجزیه و تحلیل و ارزیابی استدلال و بحث بر روی دیگر موضوعات.

این آزمون شامل سوالاتی از قبیل خواندن و درک مطلب، منطق تحلیلی و منطق می باشد که به شرح هر کدام می پردازیم :

خواندن و درک مطلب: این نوع سوال توانایی خواندن را درمتن های طولانی که به طور معمول در دانشکده حقوق با ان ها سر و کار دارید ارزیابی میکند.از چهار متن که ۵۰۰-۴۰۰ کلمه دارد، ۲۸-۲۶ سوال طراحی میشود و عموما این متن ها مربوط به حقوق، هنر، علوم انسانی، فیزیکی و اجتماعی میباشد.

تجزیه و تحلیل: این نوع سوالات توانایی فهم ساختاری از ارتباطات و استدلال منطقی از ان ساختار را  شامل می شوند.

منطق: توانایی تجزیه و تحلیل، نقد و بحث همانند ان چه در زبان معمول رخ میدهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *