IELTS Exam:

 IELTS مخفف International English Language Testing System می باشد و مهارت Reading / Writing / Listening / Speaking شخصی را که می خواهد در یک کشور انگلیسی زبان درس بخواند یا کار کند محک می زند.

این امتحان در دو نوع Academic و General برگزار می شود.افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور را دارند در امتحان Academic شرکت خواهند کرد و همچنین این افراد درصورت ملحق شدن به یک سازمان حرفه ای در یک کشور انگلیسی زبان نیاز به داشتن مدرکAcademic دارند.

کسانی که برای کار به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت می کنند در آزمون IELTS General  شرکت خواهند کرد.

آشنایی با چگونگی برگزاری آزمون  IELTSو چهار مهارت Reading / Writing / Listening Speaking در کلاس های خصوصی و ترمیک زبان موسسه ی MIE توسط مدرسین مجرب IELTS آموزش داده خواهد شد.

IELTS Practice:

آشنایی با نمونه های IELTS و کار بر روی آنها از جمله مواردی است که مدرسین IELTS موسسه ی MIE به آن می پردازند.

برگزاری آزمون شبیه سازیIELTS برای آشنایی هرچه بیشتر زبان آموز با نحوه ی امتحان به صورت مستمر در موسسه  MIE برگزار میگرددواعلام نمره ی IELTS و کار بر روی اشکالات و تقویت مهارت ها با مشخص کردن تمرینات لازم برای زبان آموز و  پیگیری مستمر از طرف مدرسین IELTS این مجموعه و موارد بسیار دیگری در دوره های تخصصی ما انجام می پذیرد.

بخش Listening IELTS:

زمان امتحان Listening IELTS ۴۰ دقیقه است که ۳۰ دقیقه ان شامل امتحان و ۱۰ دقیقه آخر برای انتقال جواب به پاسخ نامه است.هر بخش امتحان Listening با معرفی کوتاهی درباره موضوع شروع می شود، سپس کاندیداها در زمان مشخصی نگاهی به سوالات میاندازند و این زمان بر خلاف بخش چهارم listening در وسط سه بخش اول هم وجود دارد.

بخش Reading IELTS:

امتحان Reading IETLSشامل سه متن است که هر متن با ۱۳ یا ۱۴ سوال همراه است و در مجموع هر سه متن ۴۰ سوال را شامل می شود.زمان آزمون Reading یک ساعت است. در امتحان General متن هاکوتاهتر و حتی تا ۵ متن هم می تواند باشد.

در جدول زیر تعداد جواب های درست از مجموع 40 سوال Reading و Listening وهمچنین نمره مربوط به این دو Skill امده است.

Number of Correct Answers Score
20 5.5
25 6
28 6.5
30 7
33 7.5
35 8
38 8.5
40 9

بخش Writing IELTS:

امتحان writing شامل دو بخش می باشد. در بخش اول داوطلب یک Graph, Chart, Diagram یا Process را توضیح می دهد و برای ان در مدت ۲۰ دقیقه متنی را با حد اقل ۱۵۰ کلمه می نویسد.در بخش دوم که ۴۰ طول می کشد یک مقاله با حد اقل ۲۴۰ کلمه نوشته می شود.

امتحان Speaking IELTS:

Speaking شامل ۳ بخش است. در بخش اول از داوطلب راجع به موضوعاتی چون Hobbies و Interest و نظایر ان پرسیده می شود. در بخش دوم موضوعی داده میشود که داوطلب یک دقیقه فرصت دارد راجع به ان فکر کند و سپس حدود ۲ دقیقه درباره ان صحبت کند. در بخش سوم Speaking

بین داوطلب و ممتحن گفتگویی به صورت سوال و جواب مطرح میشود که سوالات امکان دارد راجع به بخش دوم Speaking باشد.

TOEFL Exam:

TOEFL  مخفف Test of  English as a Foreign Language  میباشد.

امتحان TOEFL  برای کسانی است که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست و قصد ثبت نام در دانشگاه های کشور امریکا را دارند. بر خلاف آزمون TOEFL قدیمی که بیشتر روی گرامر تاکید داشت این آزمون تمامی مهارتهای زبانی را پوشش میدهد.

Internet based test:

TOEFL IBT  امتحان ۴ ساعته است و شامل ۴ بخش میباشد که مهارت های زبان را ارزیابی میکند. در زمانی که امتحان TOEFL IBT  برگزار میشود امکان یاد داشت برداشتن هم برای داوطلب وجود دارد.

بخش  Reading امتحان TOEFL:

این بخش شامل ۴ تا ۶ متن میباشد و هر کدام تقریبا ۷۰۰ کلمه را در بر میگیرد.

در ضمن سؤال هایی هم برای هر متن مطرح شده که باید پاسخ آنها در امتحان Reading داده شود. موضوع متن های امتحان TOEFL  در بخش Academic Reading میباشد و شامل موضوعاتی است که ممکن است در متون دانشگاهی یافت شود.

بخش Listening امتحان TOEFL:

امتحان Listening TOEFL  شامل ۶ متن میباشد که ۳ تا ۵ دقیقه طول میکشد . این متن ها شامل ۲مکالمه  و ۴ سخنرانی درسی میباشد و فقط یک بر شنیده میشود. داوطلبان میتوانند در حین امتحان TOEFL  ،در بخش Listening، یاد داشت بردارند. هر مکالمه شامل ۵ سوال است و بحث های Academic هم شامل ۶ سوال میباشد.

بخش  Speaking امتحان TOEFL:

امتحان  Speaking TOEFL  شامل  ۶ وظیفه (Task)  میباشد . پاسخ داوطلبان به موضوعات در دو قسمت Independent باید مربوط و کاملا واضح باشد .در دو قسمت Independent داوطلبان متن کوتاهی را میخوانند و به یک سخنرانی در مورد دوره Academic و یا یک مکالمه درباره زندگی در محیط دانشگاهی گوش میدهند. سپس به یک سوال درباره ان چه که شنیده اند با تلفیق اطلاعات  پاسخ میدهند و توانائی داوطلب ها در انتقال اطلاعات از متنی که خواندند و شنیده اند سنجیده میشود. زمان کوتاهی به داوطلبان داده میشود تا برای Speaking امتحان TOEFL آماده شوند.

بخش Writing امتحان TOEFL:

امتحان Writing شامل ۲ بخش میباشد .در بخش اول (Integrated) داوطلب  متنی را با موضوع Academic میخواندو به شخصی گوش میدهد که درباره همان موضوع صحبت میکند. سپس داوطلب خلاصه ای درباره نکات مهمی که شنیده و خوانده مینویسد و توضیح میدهد که چه طور  به ان نکات مهم مربوط است.

در بخش دوم (Independent) امتحان TOEFL داوطلب مقاله ای را مینویسد که نظرش را در مورد موضوع  بیان میکند. مهارت تایپ کردن در هر قسمت از اهمیت خاصی برخوردار است.

امتیاز امتحان TOEFL IBT:

این امتیاز از ۰ تا ۱۲۰ محاسبه میشود. به هر کدام از ۴ بخش Speaking, Reading, Writing و Listening نمره ۰ تا ۳۰ داده میشود. نمره های ۴ بخش باهم جمع میشوند تا نمره کل مشخص شود.

Linking TOEFL IBT Scores to IELTS Scores

9

8.5

 8

7.5

7

 6.5

6

5.5

 5

4.5

0-4

IELTS Score

118-120

115-117

110-114

102-109

94-101

79-93

60-78

46-59

35-45

32-34

0-31

TOEFL Score

PAPER BASED TEST:

امتحان (PBT)  TOEFL PAPER BASED شامل ۴ بخش میباشد که در ذیل به شرح ان میپردازیم. نمره امتحان (PBT)بعد از تاریخ امتحان تا ۲ سال اعتبار دارد.

بخش LISTENING  امتحان TOEFL :

امتحان  LISTENING TOEFL  ۳۰تا ۴۰ دقیقه طول میکشد و شامل ۳ قسمت میباشد. بخش اول شامل ۳۰ سوال است که از  مکالمه های کوتاهی طراحی شده است و بخش  دوم  ۸ سوال از مکالمه های طولانی تر و بخش آخر ۱۲ سوال از یک سخنرانی و یا یک نطق است.

بخش STRUCTURE AND WRITTEN EXPRESSION :

این بخش برای سنجش توانائی داوطلب در تشخیص گرامر متنی را طراحی میکند که شامل ۱۵ تمرین میباشد و در ان باید جملات به طور صحیح کامل شوند و ۲۵ تمرین برای تشخیص اشتباهات زبان، برای این بخش ۲۵ دقیقه در نظر گرفته شده است .

بخش Reading Comprehension :

این بخش ۵۰ سوال از متن ها را شامل میشود که درک مطلب و دایره لغات از اهمیت خاصی بر خوردار است و ۵۵ دقیقه به طول میکشد. در ضمن پیش زمینه های خاصی مورد نیاز نیست.

بخش  Writing:

در بخش ۳۰ دقیقه ای WRITING  مقاله ای با ۲۵۰ تا ۳۰۰ کلمه باید نوشته شود

امتیاز دهی  PAPER BASED TEST :

این امتیاز بین ۳۱۰ تا ۶۷۷ میباشد.

READING (31-67)

LISTENING (31.68)

STRUCTURE (31-69)

بر خلاف  CBT  نمره بخش WRITING  شامل نمره نهایی نمیشود و به طور جداگانه ای بین ۰ تا ۶ به اطلاع داوطلب میرسد.

(PRELIMINARY ENGLISH TEST (PET :

آزمون PET  امتحانی بین المللی است که مدرک دیپلم ان در کشور انگلستان توسط دانشگاه CAMBRIDGE ESOL EXAMINATIONS  صادر میشود .

آزمون PET  شامل ۳ بخش : FOCUS,IDEA, EXPLANATION است.

این آزمون شامل ۳ بخش  READING,WRITING, LISTENING  است و همچنین یک بخش شفاهی میباشد.

بخش Reading و Writing :

داوطلب باید توانائی این را داشته باشد که متنی را از روزنامه ها ، مجله ها و …. بخواند و درک مطلبی از نکات مهم را داشته باشد. همچنین داوطلب باید نامه ای که حداقل ۱۰۰ کلمه دارد بنویسد یا قسمت هایی را مانند یک پیغام کوتاه با استفاده از لغات و گرامر درست کامل کند. زمان امتحان  writing  و reading  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه میباشد.

بخش Listening :

داوطلب باید توانائی خودرا در درک موضوعاتی مانند زندگی روزمره، که راجع به ان صحبت میشود نشان دهد .

امتحان listening  ۳۰ دقیقه به طول میکشد و ۶ دقیقه هم برای انتقال جواب ها به پاسخنامه داده خواهد شود.

بخش Speaking :

داوطلب در مکالمه ای شرکت میکند و به سوالاتی جواب میدهد و در مورد علایق و … صحبت میکند. امتحان speaking  در قالب یک گروه و یا با داوطلب دیگری بر گزار میشود. زمان امتحان speaking  ۱۰-۱۲ دقیقه میباشد.

(KEY ENGLISH TEST (KET :

آزمون  KET  امتحانی بین المللی است که مدرک از توسط دانشگاه  CAMBRIDGE ESOL EXAMINATIONS  صادر میشود.

آزمون KET  شامل ۳ بخش کتبی READING, WRITING  ،LISTENING  میباشد و بخش شفاهی  SPEAKING  میباشد . زمان امتحان کتبی ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه است (به غیر از زمان انتقال جواب به پاسخ نامه )

داوطلب مجموع ۵۰ % از بخش READING & WRITING  و ۲۵ % از بخش LISTENING  و همچنین ۲۵ % از بخش  SPEAKING  را نیاز دارد تا در امتحان قبول شود. ۳ سطح قبولی PASS, MERIT, DISTINCTION  برای آزمون KET  وجود دارد

شرکت در امتحان به منزله قبولی در امتحان نیست و ممکن است مدرکی به داوطلب داده شود مبنی بر اینکه در سطح A1 ، CEFR است .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *