اهداف زبان آموزان جهت فراگیری زبان انگلیسی

اهداف زبان آموزان جهت فراگیری زبان انگلیسی

اهمیت یادگیری زبان های خارجی و به خصوص زبان انگلیسی در زندگی امروزه بر هیج کسی پوشیده نیست. در حال حاضر تمامی ما در زندگی روزمره خود حتی گاهی به طور ناخود آگاه از زبان انگلیسی بهره می بریم. اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به گونه ایمی باشد که این زبان تقریبا در تمامی کشورها از زمان کودکی و خردسالی در مدارس تدریس می شود.

آن چه که زبان انگلیسی را از دیگر زبان های در حال تدریس در کشورمان و در جهان متمایز می سازد کاربرد فراوان این زبان در تمامی عرصه های فناوری و تکنولوژی، صنعت، تجارت، علوم پایه و … می باشد. در حال حاضر در کشورمان ایران، این زبان در دوره های راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه و در مقاطع و سطوح مختلف تدریس می شود. پس می توان گفت که تقریبا همه ی افراد تا سطحی با این زبان آشنا هستند.
اما به طور کلی افرادی که به طور جدی وقت خود را صرف یادگیری زبان انگلیسی می کنند ممکن است برای این کار خود هدف خاصی را دنبال کنند. افراد زیادی وجود دارند که از سنین کودکی صرفا جهت گذران اوقات فراغت خود به کلاس های زبان انگلیسی روی می آورند. برخی از آن ها فرآیند آموزش این زبان را ادامه می دهند و بعد از چندین سال به دانش زبانی بالایی دست پیدا می نمایند. برخی نیز آن را رها می کنند و این امر باعث می شود که پس از چندین سال که شاید جهت برخی امور مانند مهاجرت که به آن نیاز پیدا کردند مجبور شوند فرآیند آموزش این زبان را دوباره از نو آغاز نمایند.
برخی از افراد هستند که در زمینه تجارت بین الملل فعالیت می نمایند. این افراد به دلیل برقراری ارتباط جهت امور مربوط به تجارت و به خصوص صادرات و واردات ناگزیر هستند تا به زبان انگلیسی مسلط گردند. این امر باعث می شود تا این افراد بتوانند در زمینه گسترش فعالیت های شرکت خود و نیز گسترش ارتباطات با شرکت های سایر کشورها به موفقیت های عظیمی دست پیدا نمایند.
بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل در خارج کشور به یادگیری زبانی نیاز پیدا می نمایند تا بتوانند با استفاده از آن نیازهای خود را در خارج از کشور تامین نمایند و به تحصیل در رشته مورد نظر به آن زبان بپردازند. تقریبا در تمامی کشورهای پیشرفته ی دنیا که محل تحصیل بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. به همین خاطر شما می توانید در آن رشته ها و فقط با استفاده از یک زبان انتخاب ادامه تحصیل در تمامی این کشورها را داشته باشید.
افراد زیادی نیز وجود دارند که برای ترجمه کتاب های انگلیسی، ترجمه ی فیلم های زبان اصلی و نیز در زمینه های آموزشی و فرهنگی به یادگیری این زبان می پردازند. البته اهدافی که باعث به جود آمدن این انگیزه در افراد می شود به همین جا ختم نمی شود و دانستن زبان انگلیسی کمک های شایان مختلفی به افراد می نماید که این امر باعث می شود یادگیری زبان انگلیسی به یکی از اهداف مهم افراد مختلف تبدیل گردد و دانستن آن حتی به صورت غیر حرفه ای به یکی از امور مهم و حیاتی تبدیل گردد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *