MIE بر listening و تکنیک های آن همراه با لهجه به صورت ویژه کار می کند

 

اولین و پایه ای ترین ورودی های زبانی برای یادگیری زبان مادری در هر فردی از طریق گوش وی فراهم می شوند و این بدان معنی است که کودکان بر اولین مهارت زبانی که مسلط می شوند مهارت شنیداری است. یادگیری یک زبان خارجی علی الخصوص زبان انگلیسی نیز چندان متفاوت از پروسه ی یادگیری زبان مادری نیست بدان معنی که مهارت شنیداری یا Listening مهم ترین و پایه ای ترین مهارت در فرآیند یادگیری زبان می باشد که متاسفانه به دلیل دشواری کار بر روی این مهارت بسیاری از روش های آموزشی که امروزه در کشور ما رایج هستند این مهارت را به سادگی نادیده می گیرند که این امر نه تنها باعث می شود که یادگیری سایر مهارت های زبانی زبان آموز را دچار مشکل سازد که باعث ضعف وی در بخش Listening آزمون IELTS خواهد شد و متاسفانه بزرگترین مشکل ناشی از این مسئله آن است که فرد را در برقراری ارتباط موثر و کارآمد در محیط ناتوان خواهد ساخت و لذا فرد در محیط انگلیسی زبان دچار مشکلات متعددی خواهد شد.

موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) پرچم دار استفاده از روش ها و راهکارهای نوین آموزشی روز دنیا برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان مستعد و علاقمند است. در روش منحصر بفرد موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) که SIC نام دارد – و توسط دکتر امیر محمد ملک پور از کشور انگلستان وارد میهن عزیزمان شده است- تاکید ویژه ای بر مهم ترین مبانی زبان انگلیسی داریم. آن چه در اکثر موسسات و روش های آموزشی موجود در کشور در طی این سال ها به سادگی مورد چشم پوشی قرار گرفته اند.

متاسفانه تمرکز کمی که موسسات آموزش زبان انگلیسی بر مهارت شنیداری (Listening) و علی الخصوص لهجه (Accent) معطوف داشته اند سبب شده که زبان آموزان ما دستیابی به مهارت شنیداری (Listening) مطلوب را کاری بسیار سخت بپندارند و این گونه بیندیشند که داشتن لهجه ای مناسب برای افراد غیر انگلیسی زبان امری نزدیک به محال است در حالی که همه ی افراد در صورتی که راه و روش را بدانند، می توانند با تلاش و ممارست لازم به سطح قابل قبولی از لهجه ی بریتانیایی (British) و امریکایی (American) برسند.

موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) هم برای مهارت شنیداری (Listening) شما روش های خاصی را ارائه می دهد و هم در کنار آن لهجه ی شما را به شکل چشم گیری دستخوش تغییر می سازد. در موسسه ی زبان انگلیسی ملک پور (MIE) زبان آموزان هم تسلطی باور نکردنی بر لهجه ی بریتانیایی (British) پیدا خواهند کرد و  هم لهجه ی امریکایی (American) را به خوبی صحبت خواهند نمود.

موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) برای تقویت قدرت مهارت شنیداری ( Listening) از تکنیک های متفاوت و متعددی بهره می برد ولی آن چه نقطه ی قوت و سرآمد روش های تقویت مهارت شنیداری (Listening) روش منحصر بفردی است که ما برای کار کردن بر روی داستان های کوتاه (Short story) به زبان آموزان خود آموزش می دهیم. اکثر زبان آموزان از داستان های کوتاه (Short story) صرفا برای تقویت قدرت درک مطلب و مهارت خواندن (Reading) استفاده می کنند در حالی که می توان از فایل های صوتی داستان های کوتاه (Short story) به نحو مناسبی استفاده کرد و باعث تقویت فوق العاده ی مهارت شنیداری (Listening) شد.

در روش منحصر بفرد موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) برای کار بر روی داستان های کوتاه (Short story) علاوه بر تقویت مهارت شنیداری (Listening) تمرینانی در نظر گرفته شده است که مهارت دیگر زبان آموز از جمله مهارت گفتاری (Speaking) و لهجه (Accent) نیز به نحو چشم گیری تحت تاثیر قرار می گیرند. علاوه بر روش مذکور کتاب هایی منحصر بفرد نیز برای ساختن هر دو لهجه ی بریتانیایی (British) و امریکایی (American) زبان آموز فراهم شده اند که در متد ویژه و خاص ما (SIC) گنجانده شده اند.

در کنار آن چه تاکنون عنوان کردیم کلاس هایی نیز در موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) برگزار می شود با عنوان کلاس های فیلم (Movie) که هدف نهایی این گونه کلاس ها ارتقای سطح مهارت شنیداری (Listening) و لهجه ( Accent) زبان آموزان به افراد انگلیسی زبان و بومی می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *