نحوه ی ارزیابی زبان آموزان در موسسه زبان MIE

     یکی از مواردی که همواره برای یک سیستم آموزشی مناسب مدنظر است نحوه ی ارزیابی دانشجویان آن می باشد. چرا که دانشجو می بایست مطابق با توانایی هایی مورد نیاز به سطوح بالاتر رفته و یادگیری خود را ادامه دهد. این بدین معناست که ارزیابی می بایستی استاندارد باشد نه آنقدر مشکل که فراتر از سطح دانش دانشجو باشد یا نه آنقدر ساده که باعث بروز پیشرفتی در او ایجاد نکند. این امر در تمامی مراکز آموزشی دانشگاهی و خصوصا در مورد آموزش زبان انگلیسی صادق است .

     متاسفانه در غالب موسسات آموزش زبان انگلیسی نحوه ارزیابی با استاندارد های جهانی فاصله بسیار زیادی دارد. ما در موسسه زبان MIE نحوه سوالات خود را با استاندارد های روزی که هم اکنون در حال اجراست مطابقت داده ایم . در موسسه زبان MIE زبان آموزان می بایست در چهار جلسه متفاوت از بیست جلسه برای امتحانات مختلف آماده شود که در ذیل به بررسی آن می پردازیم.

جلسه پنجم :

     داستان های کوتاه یکی از مهم ترین آیتم های متد آموزشی SIC می باشند . اما تاکید بر آنها در موسسه زبان MIE در حد معرفی چندین داستان نیست. زبان آموزان در جلسه پنجم هر ترم می بایست برای یکی از شورت استوری های گنجانده شده در سر فضل آموزشی آماده شوند. لازم به ذکر است که در ترم های بالاتر علاوه بر داستان کوتاه امتحاناتی از فیلم هایی که به زبان آموزان داده شده گرفته می شود . این فیلم ها تا دقایق مشخصی بخش بندی می شوند و بر طبق سرفصل زبان آموزان درباره آنها مورد آزمون قرار میگیرند .

جلسه دهم :

جلسه دهم در واقع جلسه ای است که در آن نیمی از مباحث جزوات تدریس شده و زبان آموزان مجاب به امتحان دادن از مباحث فرا گرفته شده می باشند . امتحان میان ترم در این جلسه برگزار می شود و علاوه برا آن دانشجویان می بایستی برای یکی دیگر از شورت استوری های معرفی شده اماده باشند که نحوه امتحان گرفتن از شورت استوری ها در مقالات قبل به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت . باز هم در این جلسه در ترم های بالاتر امتحان MOVIE نقش مهمی را ایفا می کند.

جلسه پانزدهم :

در این جلسه نیز مانند جلسه پنجم امتحان از داستان کوتاه برای زبان آموزان مدنظر است. معمولا در این جلسه مروری بر شورت استوری های قبل انجام می شود. تا زبان آموزان مطالب قبل را مرور کرده و بر آن ها مسلط شوند.همانطور که در بخش های قبلی گفته شد در سطوح پیشرفته تر امتحان MOVIE نیز از مطالب مهم در آزمون این جلسه است .

جلسه بیستم :

     در واقع جلسه بیستم جلسه پایانی ترم می باشد. در این جلسه امتحان FINAL  از زبان آموزان گرفته شده و آنها می بایستی در باره تمام مطالبی که در طول  ترم آموخته اند ، آزموده شوند. مطابق اصول جلسات قبل، امتحان شورت استوری و MOVIE نقش بسیار مهمی را در این جلسه ایفا می کند.

     لازم به ذکر است که حد نصاب قبولی و حضور در ترم بعد با توجه به معدل امتحانات به دست آمده از امتحانات مختلف به دست می آید و فقط این نیست که زبان آموزان با یک امتحان مورد سنجش قرارگیرد. این در واقع روشی است که به نفع دانشجویان بوده و یادگیری در او نهادینه می شود .

     متاسفانه شاهد هستیم که در بسیاری از موسسات امتحانات  صرفا به صورت چندگزینه ای می باشد که این روش سال های زیادی است از استاندارد های بین المللی خارج شده است . می بایستی خاطر نشان کرد که در ابتدای هر جلسه زبان آموزان نیز می بایستی برای واژه های جدید آماده باشند .

     در مقالات بعدی به تفصیل نحوه ی سوالات را در آزمون های میان ترم و پایان ترم را برای شما توضیح خواهیم داد .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *