مشخصات آموزشگاه زبان خوب چیست و چه نکاتی را یک آموزشگاه زبان معتبر باید رعایت نماید ؟

 

یکی از سوالاتی که همواره ذهن هر زبان آموزی را قبل از اقدام به یادگیری زبان مشغول به خود می کند این است که در کدام آموزشگاه زبان ثبت نام کند . سیل تبلیغات موسسات مختلف از یک سو و عدم دانش لازم زبان آموزان در زمینه فاکتورهای استاندارد آموزشگاه های زبان از سوی دیگر باعث گزینش های غلط از سوی زبان آموز شده و  متعاقبا باعث دلسردی زبان آموزان از ادامه ی یادگیری زبان انگلیسی می شود. در این مقاله ویژگی های آموزشگاه های زبان نمونه با پیش زمینه ی مطالعات آماری و تحقیقات علمی بیان گردیده است .

مدیریت موسسه

همواره مدیران نقش بسیاری مهمی را در پیشرفت و ارتقای سیستم تحت امر خود دارند ؛ چرا که آنها با برنامه ریزی های مناسب و به کار گیری نیروهای توانمند ، بستر لازم را برای ایجاد محیطی یاددهنده و یادگیرنده فراهم آورده و از این طریق رسالت های موسسه را در قبال جامعه به اکمال می رسانند. لذا سابقه ی کاری مدیریت موسسه و سطح علمی وی یکی از ملاک های لازم برای هر آموزشگاهی می باشد . موسسه MIE با بهره گیری از مدیریت جناب آقای دکتر ملک پور که از جمله مدیران موفق کشورمان می باشد از این حیث پیشتاز می باشد .

مدرسین با تجربه و متخصص

موسساتی که از مدرسین مجرب و متخصص در راستای آموزش مفاهیم زبان استفاده می کنند همواره شاهد بازخور های مناسبی از جانب ارباب رجوع خود که همان زبان آموزان می باشند مواجه می شوند.یک معلم خوب علاوه بر دانش زبانی و مدارج بالای زبان ، زبان آموز خود را به یادگیری راغب کرده و میل و رغبت وی را برای طی نمودن سطوح متفاوت زبان زیاد می کند.لذا وجود مدرسین با دانش بالا و حمایتگر ، یکی از وجوهی است که موسسات خوب از آن منتفع می شوند .موسسه MIE  با استخدام مدرسین با ویژگی های فوق الذکر راه یادگیری را بر زبان آموزان آسان تر نموده است .

محیط و فضای مناسب

محیط همواره یکی از فاکتورهای تاثیر گذار دریادگیری افراد است ، محیط های شلوغ  و پراسترس ذهن آدمی را دچار مخاطره کرده و یادگیری را خدشه دار میکند.تعداد پایین زبان آموزان در یک کلاس (حداکثر 8 نفر)، فضای آرام و بدون استرس موسسه ، تمیز بودن و به طور کلی دکوراسیون موسسه یکی از فاکتور های مهم آن می باشد .موسسه MIE با احترام به آرامش روحی و جسمی زبان آموزان خود ،با وجود آمار تقاضای زیاد برای ثبت نام در این موسسه  کلاس های خود را با حداقل تعداد زبان آموز برگزار کرده و کیفیت آموزش را فدای منافع اقتصادی خویش ننموده است.

روش تدریس

وجود روش ها و متدهای قدیمی در موسسات مختلف هنجار مخرب سخت گیری زبان را موجب شده است .امروزه روش های نوینی در مراکز معتبر زبان در سراسر دنیا جریان دارد که زبان آموز را راغب به یادگیری می کند . موسساتی که این روش های یکتا و نوین را دنبال می کنند می بایست مد نظر زبان آموزان باشند .روش تدریس در MIE  مطابق با تکنیک های روز دنیا بوده و برای مهارت های مختلف تاکتیک های خاص خود را تعقیب می کند . روشی که در هیچ یک از دیگر موسسات کشور رایج نبوده و در انحصار MIE  می باشد .

منابع آموزشی

موسسات خوب همواره از بهترین منابع برای تقویت هر یک از مهارت های زبانی استفاده می کنند و معمولا به یک کتاب بسنده نمی کنند ، آن های برای هر یک از مهارت ها مرجع هایی جدا تهیه کرده و آمیزه ای از بهترین کتاب های دانشگاهی روز دنیا را در جزوات خود جای می دهند تابدین ترتیب از دانش روز زبان عقب نمانده و از رقبای خود پیشی بگیرند.در موسسه MIE  ترکیبی از معتبر ترین کتاب های دانشگاه های معتبر دنیا(کمریج ، میشیگان و …) را در جزواتی گرد اوری کرده تا بهترین ها را برای زبان آموزان به ارمغان بیاوریم.

تکریم زبان آموز و نظر سنجی از او

نظر سنجی ابزاری است برای ارائه بازخورد . موسسات مختلف با نظر سنجی از زبان آموزان در پایان هر ترم نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و در پی تقویت و اصلاح بر می آیند . نظر سنجی احترام به زبان آموز بوده و ارزش عقیده ی او را برای زبان آموز مشخص می نماید .در موسسه MIE در پایان هر ترم از دانش آموزان درباره عملکرد اساتید نظرخواهی به عمل آورده و نقطه نظرات زبان آموزان از این طریق به اساتید منتقل می شود .

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *