کلاسهای فقط مکالمه زبان با تکنیک های بسیار فشرده

 

با توجه به نیاز بشر امروزی به دسترسی به منابع اطلاعاتی بی شمار ، فراگیری زبان انگلیسی به عنوان عاملی برای دستیابی به این هدف، لازم و ضروری میباشد. بدین منظور افراد همیشه در پی یافتن سریعترین و بهترین راهکار برای یادگیری زبان می باشند که بتوانند بر آگاهی خود در زمینه های گوناگون بیافزایند. برخی افراد به دلیل عدم زمان کافی به روشهایی از یادگیری پناه می برند که بسیار زمانگیر و نامطمئن و پرهزینه میباشند. عدم آگاهی و تحقیق لازم درباره کلاسهای مناسب ، از جمله مواردی است که سبب اتلاف وقت و انرژی و سرمایه افراد میگردد. بدین منظور بررسی و یافتن کلاسهایی مفید و موثر وهماهنگ با نیاز افراد لازم و ضروری می باشد. بهترین روش، شرکت در کلاسهای مکالمه با استفاده از تکنیکهای بسیار فشرده است که به صرفه جویی در زمان و انرژی می انجامد و در چنین روشی زبان آموز با تلاش و پشتکار خود و البته راهنمایی و پیگیری مدرسان دلسوزش به هدف خود در کوتاه ترین زمان میرسد. در موسسه MIE روشی فوق فشرده در هفت ترم ارائه میگردد، که طی آن زبان آموز به جایگاهی میرسد که به راحتی به دو لهجه آمریکایی و بریتیش مسلط میگردد و به سهولت میتواند با افراد حتی به صورت تلفنی نیز ارتباط برقرار نماید و از دیدن و درک فیلمها و سخنرانیها لذت برده و در کار و زندگی خود از آنها استفاده نمایند.

روش مدرن و موثر ارائه شده به زبان آموز امکان تکرار و ساخت جملات به صورت ناخودآگاه را میدهد و به اندازه ای یادگیری ذهن را افزایش میدهد که فرد از آموختن زبان لذت برده و به آسانی و در هر شرایطی آن را استفاده مینماید چراکه در این متد، از ابتدا بر روی مهارتهای listening و speaking  به شیوه ای صحیح و کارآمد کار میشود و به زبان آموز اعتماد به نفس و شجاعت گفتگو به آن زبان را میدهد. در این کلاسهای بسیار فشرده به طور ویژه بر روی short stories به روشی صحیح و متفاوت از آنچه  رایج است، پرداخته میشود و از آنها در طی 4 جلسه از بیست جلسه کلاسی امتحان گرفته میشود و زبان آموز علاوه بر بیان داستان باید به جملات گوش سپرده و برخی از آنها را که مدرس انتخاب میکند، بنویسد.

از ترم 3 ، علاوه بر داستانهای کوتاه ، به movie  نیز پرداخته میشود و در سرفصل آموزشی اضافه میگردد و از آنها نیز آزمون به عمل می آید. در تکنیکهای فوق فشرده مجموعه MIE زبان آموز از وابستگی به استاد و کتاب رهایی میابد و به سوی استقلال پیش میرود. کلاسهای یاد شده بویژه برای افرادی که قصد مهاجرت و تحصیل و زندگی در کشوری دیگر را دارند و بدین منظور نیاز به داشتن مدرک IELTS دارند نیز بسیار مفید و موثر است، چراکه در این روش فوق فشرده که به متدSIC معروف میباشد، زبان آموز پس از گذراندن تنها سه ترم به میزانی از دانش زبانی میرسد که میتواند در کلاسهای ویژه IELTS شرکت نماید و در ادامه نیز به حضور خود در کلاسهای فشرده ادامه دهد  و نمره مورد نظر خود را نیز در این آزمون مهم و سرنوشت ساز کسب نماید.

در این روش فوق فشرده از ترم سه به بعد در سر فصل آموزشی کار، بر روی مهارتهای reading وwriting نیز اضافه میشود و زبان آموزان به این مهارتها مسلط میگردند. علاوه بر موارد ذکر شده، کتابی از لغات مورد نیاز افراد نیز تهیه شده است که برای هرترم با توجه به سطح افراد به آنها پرداخته میشود، که دربرگیرنده واژگان عمومی و آکادمیک است و زبان آموز به سهولت میتواند آنها را در کلام و نوشتار خود برای ارتباط و حتی آموزش در کشوری دیگر استفاده نماید . روش مذکور به اندازه ای کارآمد و کاربردی میباشد که هرگز زبان آموز حس بی ثمری در مسیر یادگیری خود نخواهد داشت و همواره ذهن و کلام او با یادگیری و استفاده از زبان درگیر میشود و همانند زبان مادری روان و بدون تفکر از آن در هر شرایطی به آسانی استفاده مینماید.

در نتیجه همواره باید به یاد سپرد که شرکت درکلاسهای فوق فشرده میتواند منجر به رشد زبانی افراد در کوتاهترین زمان گردد و با این روش افراد مسیری لذت بخش را در یادگیری طی مینمایند و بدین گونه میتوان ادعا کرد که روش منحصر به فرد SIC اشخاص را به سوی هدفشان و دستیابی به آن رهنمون میکند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *