مکالمه زبان انگلیسی در MIE

 

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یکی از مسائلی است که بیشتر افراد به عنوان مانعی بزرگ با آن برخورد میکنند، به خصوص افرادی که نوجوانی و جوانی را پشت سر گذاشته و این تصور کاملا غلط که سن یکی از فاکتور های یادگیری زبان میباشد را دارند. نکته اصلی یافتن روش صحیح یادگیری مکالمه زبان انگلیسی میباشد زیرا این مهارت نسبت به مهارت های دیگر زبان انگلیسی (مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتن) از حساسیت بیشتری برخوردار میباشد. تسلط بر روی سایر مهارت های زبان انگلیسی از طریق روش های قدیمی ( یادگیری از طریق گرامر و حفظ کردن لغت ) تا حدی امکان پذیر است، ولی یادگیری مکالمه زبان از طریق این روش ها برای بسیاری از افراد دشوار است، به خصوص زمانی که زبان اموز محدودیت زمانی دارد، در این صورت یادگیری مکالمه زبان به واسطه گرامر و حفظ لغت و امثال انها امری قریب به محال است. زیرا در سایر مهارت زمان برای فکر کردن وجود داشته و قبل از خواندن، نوشتن و بعد از شنیدن میتوان فکر کرد و موضوع مورد بحث را تا حدودی درک کرد. اما در مکالمه زمانی برای شما وجود نداشته و نمیتوان همزمان با صحبت کردن به گرامر و کلمات جلمه بعد فکر کرد. لذا باید زبان را به گونه ای اموخت که بتوان بدون فکر کردن به ساختار جمله و کلمات مورد نیاز به صورت ناخوداگاه صحبت کرد و این از طریق روش های سنتی بسیار دشوار و زمان بر است.

در موسسه برگزیدگان ملک پور ما همه روزه با افرادی که این مشکل را داشتند روبرو بودیم، به خصوص افرادی که قصد مهاجرت داشتند و به دلیل محدودیت زمانی مکالمه زبان برای آنان مانعی بسیار بزرگ بود. پس ما بر ان شدیم که متدی طراحی کنیم که بتوان توسط ان زبان انگلیسی را در زمان کم و به صورت روان صحبت کرد. به این منظور، بر روی بسیاری از روش ها مطالعه داشتیم و به تجربه به ما ثابت شد بهترین روش برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی گوش دادن و تکرار مکرر جمله است زیرا در این روش هر یک از قواعد زبان بارها و بارها تکرار میشوند و فرد به صورت ناخوداگاه زبان را یاد گرفته و صحبت میکنند و دیگر نیازی به فکر کردن روی گرامر جمله نیست. روش دیگری که برای روان صحبت کردن انگلیسی وجود دارد داستان های بسیار کوتاهیست که مطابق با سطح زبان اموز طراحی شده اند. این داستان های چند دقیقه ای بر روی یکی از قواعد زمانی تمرکز داشته و بعد از شنیدن داستان بخش سوال ها شروع میشود. به این صورت که از هر کدام از جمله های داستان سوال های متعددی پرسیده میشود که زبان اموز بدون وقفه باید به این سوال ها جواب کامل بدهد. در این حالت با تکرار فراوان گرامر مورد نظر به صورت ناخوداگاه در ذهن زبان اموز هک شده و همچون زبان مادری دیگر فراموش نمیشود. برای یادگیری لغت نیز بهترین روش یادگیری کلمه در جمله است زیرا تنها در این صورت است که کلمه و اصطلاح مورد نظر در ذهن انسان فعال و کاربردی میشود و میتوان از ان استفاده کرد. برای مثال صرفا با دانستن معنی واژه decision (تصمیم) نمیتوان ان را در مکالمه به کار برد. ولی زمانی که ما این کلمه را در جمله ببینیم متوجه میشویم که باید ان را در اصطلاحاتی چون make a decision یا come to a decision  به کار برد. بنابراین به جای تکرار و حفظ کردن معنی کلمه، باید اصطلاح و یا جمله مورد نظر را تکرار کرد.

عده ای این روش را خسته کننده خوانده و احساس میکنند که تکرار جمله ها تنوع کافی را ندارد و پس از چندین دقیقه خستگی به بار اورده و تمرکز را از دست میدهند. لازم به ذکر است که بدن  انسان با تمرین و به مرور زمان تقویت شده و میتوان رفته رفته زمان تمرینات فیزیکی را افزایش داد. مغز انسان نیز سیستم مشابهی دارد. ینی به مرور زمان میتوان ان را تقویت کرد و زمان مطالعه و تمرین را افزایش داد. میتوان از چند دقیقه کوتاه در روز شروع کرد و به چندین ساعت رسید.

روش فوق توسط محقق امریکایی AJ Hoge  برای اولین بار معرفی شد و تا کنون در بیش از 25 کشور دنیا به عنوان کارامدترین و پرفروش ترین روش شناخته شده است. در موسسه برگزیدگان ملک پور تحقیقاتی بر روی این روش صورت گرفته و ما با ایجاد تغییرات کوچک و تکمیلی، این روش را برای فارسی زبانان سازگارتر کرده ایم تا مکالمه زبان انگلیسی بدون هیچ محدودیت سنی و در کمترین زمان ممکن برای همه عزیزان سهل و دست یافتنی باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *