مشاوره جهت برنامه ریزی آزمون آیلتس ویژه ی دانشجویان MIE

 

به منظور شرکت در آزمون مهم و سرنوشت سازی مانند آیلتس باید بسیار هوشیارانه و عاقلانه عمل نمود،چراکه این آزمون در حقیقت برای اجازه تحصیل و کار در سایرکشورها برگزار میگردد و زبان آموز باید نمره قبولی و مجاز برای ادامه تحصیل و یا آغاز به کار را کسب نماید. در نتیجه باید بسیار آگاهانه به انتخاب موسسه ای با کیفیت پرداخت تا بتوان به هدفی اینچنینی دست یافت.

امروزه موسسات فراوانی ارائه دهنده کلاسهای آمادگی برای این آزمون هستند که افراد باید بسیار با دقت به انتخاب بهترین بپردازند،چرا که تنها گذراندن این دوره بدون استفاده از مشاوره و راهنمایی اساتید باتجربه جز اتلاف وقت و هزینه نمیباشد. پیشرفت زبان اموزان در طی گذراندن این دوره ها  باید به طور پیوسته کنترل شود.

موسسه MIE به عنوان برجسته ترین در این امرو با استفاده از مشاوران و اساتید باتجربه و دلسوز و البته پیگیر، با کیفیت ترین کلاسها در این زمینه را مهیا ساخته است.زبان آموزان قبل از آغاز به مطالعه از مشاوره قوی بهره میبرند . در ابتدای امر از طریق مصاحبه حضوری سطح دانش زبانی تعیین میگردد و از زبان آموز درباره مهلتش تا برگزاری ازمون پرسش می شود و بر اساس زمان مورد نظر و البته وقت مفیدی که وی میتواند به این امر تخصیص دهد، برنامه ریزی دقیق صورت میپذیرد.

مشاوره در این زمینه باید هدفمند و درست انجام گیرد،چراکه هرلحظه برای کسب نتیجه دلخواه حائز اهمیت است، پس با درک این مهم بهتر میتوان برنامه خود را به مشاوران اطلاع داده تا آنها با بهره گیری از دانش و تجربه خود به برنامه ریزی دقیق بپردازند.

جهت برنامه ریزی آزمون مذکور، زبان آموزان همواره با مسئله زمان و تداخل کار و یا تحصیلشان با کلاسهای آمادگی رنج میبرند که زبان اموزان این مجموعه با درایت برنامه ریزان و مشاوران در این امر ،به آسانی به این موضوع غلبه میکنند. به دلیل صداقت و درستی، چنانچه زمان برای این منظور کم باشد به صراحت و روشنی بیان میگردد. مشاوره در زمینه این آزمون باید بسیار هدفمند باشد تا زبان آموز بتواند با به حداقل رساندن استرس موجود در آزمون موفقیت کسب نماید و این مستلزم اختصاص دادن وقت مفید و کافی به این امر است. لازم است که برای استفاده بهینه از زمان ،شرکت کنندگان دیگر کارهای خودرا به حداقل رسانده و زمتنشان را بیشتر به یادگیری در این زمنه بپردازند.

برای این منظور آنها باید به راهنمایی مشاوران متخصص با جان و دل گوش سپارند و برطبق برنامه ریزی مخصوص خود به فراگیری ادامه دهند. یکی از مهمترین نکات ،دانستن هدف زبان آموز است که در مصاحبه مشخص میگردد که او برای کار و یا برای تحصیل  در این آزمون شرکت مینماید. پس از تعیین این موضوع، باید برنامه ریزی مخصوص صورت بگیرد. شناخت نقاط ضعف و قدرت و زمانبندی از جمله نکات حائز اهمیت دیگر است که باید طی فراگیری مهارتهای لازم،آنها را نیز مد نظر داشت.

زبان اموز باید همیشه و در همه حال با انگلیسی درگیر باشد،به عنوان مثال به برنامه های شنیداری دارای لهجه بریتیش، گوش داده و متون انگلیسی را مطالعه نماید روش درست پرداختن به این موارد را نیز بداند و با زمانبندی مناسب ،همواره در جهت ارتقای سرعت عمل خود بکوشد، چراکه تنطیم زمان و تسریع در عملکرد را میتوان از نقاط قوت افراد در کسب پیروزی در آزمون دانست. در نتیجه افراد هدفمند و منعطف برنامه ریزی موثر را پذیرفته و همواره به آن عمل مینمایند . تمرین و تمرین و تمرین فراوان را نباید از خاطر برد چرا که برای ایجاد عادت جدید، تمرین به صورت هدفمند بسیار حائز اهمیت است تمرین مادر مهارتهاست. ارتقای حافظه و بویژه افزایش آن در امر فراگیری زبان را نمیتوان نادیده انگاشت.از دیگر موارد بسیار مهم ، تغذیه مناسب و خواب کافی میباشند که این دو عمل مکمل موارد فوق می باشند چراکه سبب افزایش حافظه و دقت در عملکرد میگردند، که بدون آنها نمیتوان بازده خوب و مناسبی در هر آزمونی و به ویژه در آزمون اینچنین مهم داشت. در نتیجه مشاوره و راهنمایی در این موارد، باید همواره با آگاهی و درایت همراه گردد.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *