آموزش زبان انگلیسی به کودکان:

درس دادن زبان انگلیسی به کودکان می تواند فوق الاده با ارزش باشد و هر کسی که این امر را تجربه کرده می تواند این را به شما بگوید.اما این امر همیشه سرگرم کننده نیست و گاهی اوقات آن قدر که تصور میکنیم ساده نیست به خصوص اگر بحث آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در میان باشد. معلمین زبان انگلیسی که آرزو دارند به کودکان درس بدهند باید از چالش ها و سختی هایی که ممکن است با آن مواجه شوند آگاه باشند و خود را آماده کنند.

اگر واقعا مصمم هستید که به کودکان زبان انگلیسی را آموزش دهید نکات زیر را در آموزش زبان انگلیسی در نظر بگیرید:

آیا واقعآ برای این کار ساخته شده اید؟

اگر میخواهد به کودکان زبان انگلیسی را بیاموزید چون فکر میکنید کار ساده ای است سخت در اشتباهید. آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیازمند خلاقیت و انرژی بسیار زیادی میباشد. آمادگی قبلی نکته دیگری است که بسیار اهمیت دارد زیرا شما نیاز خواهید داشت قبل از تدریس زبان انگلیسی مطالب درسی وملزومات آن را آماده کنید و هرگز فکر نکنید در حین تدریس زبان انگلیسی این ایده ها به ذهن شما خطور خواهد کرد. همچنین برخی از معلمین زبان انگلیسی در تدریس خود از تخته استفاده می کنند اما این روش تدریس زبان انگلیسی فقط به کابوس شبانه برای زبان آموزان تبدیل خواهد شد.پس از این امر مطمئن شوید که برای یک هفته یا یک ماه برای هر کلاس قابل از تدریس زبان انگلیسی برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید خلاقیت هایی را در حین تدریس زبان به کار بندید.

زبان آموزان نکات قوت و ضعف متفاوتی دارند:

بهترین روش برای بهره بردن از از نقاط قوت آن ها و کمک به برطرف کردن نقاط ضعف و کمک به یادگیری بهتر آن ها استفاده از روشهای آموزشی متنوع و بهره بری از روش های یادگیری میباشد که نقاط قوت زبان آموز در آن دیده میشود از قبیل یادگیری از طریق دید، منطق، موسیقی و… به عنوان مثال برای زبان آموزانی که از طریق موسیقی یادگیری بهتری دارند میتوان از ابزار موسیقی نیزبرای آموزش آن ها استفاده کرد و یا در مورد آموزش زبان از طریق بازی که عمری بدیهی است. همچنین می توان در آموزش زبان زبان انگلیسی از تصاویر و یا اشیا استفاده کرد و برای آن ها موقعیتی را فراهم آورد که به محیطی خارج از از فضای آموزشی وارد شوند و زبان انگلیسی را اینگونه فرا گیرند.

به کار بردن روشی که کلاس برای کودکان کسل کننده نباشد:

سعی کنید که کودکان در حین آموزش زبان انگلیسی خسته نشوند.چون در این صورت توجهی به شما نخواهند کرد و زبان انگلیسی را نخواهند آموخت. هنگام آموزش زبان انگلیسی از آن ها بخواهید که از صندلی خود بلند شده و در بازی که از قبل برای آموزش زبان برای آن برنامه ریزی کردید شرکت کنند.از اشیا مختلف برای آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید چون آموزش از طریق فلش کارت برای کودکان بسیار خسته کننده می باشد. بحث آموزش  reading, writingو listeningباید همراه با بازی و آواز و موسیقی باشد. به عنوان مثال می توانید کلاس را با آهنگ کوتاهی شروع کنید و بعد به تمرین نوشتاری بپردازید. قائده کلی این است که فعالیت هایی را که تحرک به همراه دارند چاشنی آموزش زبان انگلیسی خود کنید.

آمادگی این را داشته باشید که با والدین تقابل داشته باشید:

والدین را از این موضوع آگاه کنید که تا پایان ترم چه مطالبی آموزش داده خواهد شد و آن ها را از پیشرفت کودکانشان آگاه کنید. همینطور آن ها را تشویق کنید که در یادگیری زبان فرزندانشان نقشی داشته باشند، حتی اگر خود به درستی به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان نباید فقط در قالب فراهم کردن لیستی از کلمات باشد که بخواهند آن ها را به خاطر بسپارند.

سخن آخر این که هر چه کودکان به سنین نوجوانی نزدیک می شوند دیگر این نوع روش تدریس برای آن ها جذابیت زیادی نخواهد داشت. باید دریابیم که چه راه هایی وجود دارد که آن ها را به یاد گیری زبان علاقه مند میکند. به عنوان مثال چه نوع موسیقی را دوست دارند؟ چه ورزشی میکنند؟ مثلا در این مورد خاص نوشتن یک گزارش و پرسیدن سوالات از ورزشکار مورد علاقه میتواند راه مناسبی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. مطمئن شوید که یادگیری زبان انگلیسی کاری طاقت فرسا برای آن ها نیست بلکه یک تجربه است یک تجربه سرگرم کننده و لذت بخش.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *