کلاس های  Accent (لهجه) در موسسه آموزش زبان MIE

 

در دنیای امروز اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست و از آنجایی که با پیشرفت های اخیر در امر ارتباطات بسیاری از فعالیت های اقتصادی و حتی آموزشی به صورت بین المللی گسترش پیدا کرده اند ، این مسئله بیش از پیش به یکی از ملزومات تبدیل شده است . ما در موسسه آموزش زبان MIE  کلاس های فوق فشرده و بسیار کار آمد SIC را برای این مهم به عزیزان پیشنهاد می کنیم که اثر بخشی آن در طول سال ها فعالیت از سوی فارغ التحصیلان این دوره مورد تایید است . این دوره علاوه بر آموزش زبان انگلیسی به طور کلی و برای رفع نیازهای  Academicو General متقاضیان آموزشی کامل تکنیک های امتحان بین المللی  IELTSرا نیز در بردارد که یکی از مهارت های بسیار مهم در هردو این زمینه ها مهارت صحبت کردن و بیان مطالب یا همان  Speakingاست. زبان آموزان عزیز طی چند سال اخیر به اهمیت این توانایی پی برده و همواره به دنبال فراگیری گسترده آن هستند اما یکی از نکاتی که متاسفانه کمتر مورد توجه این عزیزان قرار گرفته است بحث لهجه و یا  Accentاست.

همانطور که مستحضر هستید زبان انگلیسی 2 لهجه اصلی دارد،بریتانیایی (British) یاهمان انگلیسی و آمریکایی (  American ) البته لهجه های دیگری هم وجود دارند اما انشعابی از این دو لهجه اصلی محسوب می گردند مانند لهجه ی استرالیایی که از لهجه بریتانیایی سرچشمه گرفته است یا لهجه های اسکاتلندی ، ایرلندی و غیره که همگی از لهجه ی بریتانیایی مشتق شده اند. فراگیری لهجه یکی از مسائلی است که باعث می شود صحبت شما به Native Speakerها یا صحبت کننده های محلی نزدیکتر شود . به طور حتم نحوه تلفظ و اتصال صداها و کلمات در زبان ها و مناطق مختلف باهم متفاوت است و به همین دلیل اگر شما فقط از کلمات و گرامرهای انگلیسی در صحبت خود استفاده کنید و به نحوه ی ادای این لغات توجه نکنید صحبت شما مصنوعی و حتی گاهی اوقات غیرقابل فهم برای شنوندگان خواهد بود . اهمیت این موضوع زمانی کاملا روشن می شود که شما بدانید در زبان انگلیسی معنی و منظور شما از ادای یه جمله به طور مثال 7 کلمه ای فقط به وسیله عوض کردن تکیه و یا Stress در جمله ، می تواند به 7 نوع مختلف تغییر کند و این ویژگی زبان انگلیسی برای فارسی زبانان کمتر قابل لمس است به همین دلیل اهمیتی دو چندان دارد .

دلیل دیگر الزام یادگیری لهجه راحتی صحبت شماخواهد بود . لهجه از 3 قسمت تشکیل شده است : تلفظ LiaisonsPronunciation یا اتصال کلمات و  Intonationیا موسیقی کلام.

بخش اول یا همان تلفظ بیشترین تفاوت را در لهجه ی بریتانیایی و آمریکایی دارد به طوری که گاهی اوقات لغات به طور کاملا متفاوت تلفظ می شوند . فراگیری تلفظ صحیح لغات گام اول برای یادگیری لهجه است . برای کسانی که قصد گذراندن امتحانIELTS رادارند یا به طور کامل میخواهند زبان انگلیسی را فراگیرند دانستن هردو این تلفظ ها واجب است اگرچه شما با یکی از لهجه ها صحبت خواهید کرد اما دانستن هردو جزو توانایی های یک انگلیسی زبان است و کسانی که می خواهند از زبان انگلیسی برای ارتباط استفاده کنند امکان برخورد با هردو را دارند بنابراین باید هردو را بدانند.

بحث های بعدی در مورد اتصال کلمات و داشتن موسیقی یا آوای صحبت است که برای روانی صحبت (Fluency ) مورد استفاده قرار می گیرند و همانطور که گفته شد باعث زیبایی هرچه بیشتر صحبت می شوند در حالی که باعث کم شدن اتکا شخص به گرامر و تفکر می شوند .

در موسسه آموزش زبان MIE  ما با برگزاری کلاس های تخصصی بر پایه آخرین متد های مورد استفاده در انگلستان و آمریکا توجه بسیار ویژه ای به لهجه داریم . این جنبه زبان انگلیسی متاسفانه اصلا مورد توجه موسسات آموزش زبان نیست و به همین دلیل هم حتی بعد از اتمام دوره ها زبان آموزان احساس نمی کنند که زبان انگلیسی را کاملا فراگرفته اند . در کلاس های فوق فشرده SIC ما هر دو لهجه را آموزش می دهیم زیرا به این باوریم که بدون لهجه درست و مناسب شخص هیچگاه به سطح نهایی استفاده از زبان انگلیسی نمی رسدو البته داشتن یکی از لهجه های زبان انگلیسی برای گذراندن امتحان شفاهی یا همان Interview در امتحان بین المللی IELTS لازم است که این نیاز در دوره های SIC موسسه آموزش زبان MIE به طور کامل در نظر گرفته شده است . باوجود این امر ، کلاس های تخصصی لهجه هم برای عزیزان در دسترس است که به طور خاص برروی این لهجه ها و نکات تلفظی تمرکز دارند .

این کلاس ها بابهره گیری از کتب تخصصی آموزش لهجه که در دانشگاههای معتبردنیا مانند کمبریج تالیف شده اند و اجرای تمرین های طراحی شده توسط متخصصین آموزش زبان ،آموزشی راحت و سریع را برای شما به ارمغان می آورند . برای اطلاع بیشتر از نحوه برگزاری این کلاس ها باتلفن های موسسه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *