پیشنهاد نخست

با توجه به اهمیت مدیریت زمان در بحث یادگیری زبان های خارجی به ویژه زبان فرانسه و با در نظر گرفتن سنگینی بار حمل و نقل در خیابان های پایتخت میهن عزیزمان و همچنین زندگی پر مشغله شما همشهریان گرامی و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی آن دسته از علاقمندانی که به دلیل گرفتاری های کاری و بعد مسافت امکان حضور در کلاس های معمول طی روزهای هفته را ندارند، موسسه برگزیدگان ملک پور مفتخر است که با برگزاری کلاس های فشرده در روزهای پنجشنبه و جمعه گامی در جهت رفاه حال شما همراهان گرامی بردارد. کلاس های یاد شده همانند کلاس های دوره فشرده که طی هفته تشکیل میشود شش ساعت در هفته در نظر گرفته شده است. با این تفاوت که سه ساعت کلاس روز پنجشنبه و سه ساعت کلاس روز جمعه برگزار میشود یعنی برای جبران یک روز کمتر، یک ساعت اضافه بر برنامه معمول در هر روز تدریس صورت میگیرد تا زبان آموزان با تلاش و دقت در کلاس و مطالعه در روزهای تعطیل و بهره گیری از اوقات فراغت طی هفته بتوانند خود را به سرعت پیشرفت مورد نظر برنامه ریزان مجموعه برسانند و مانند زبان آموزان حاضر در کلاس های دیگر با گذراندن پنج ترم جهت شرکت در آزمون های DELF و TCF و TEF و TQF و TEFaQ آماده شوند. شایان ذکر است کلاس های یاد شده نیز با طرح درس مشابه دوره های فشرده طول هفته تدریس می شوند و هر چهار مهارت شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن به موازات هم پرورش داده میشود و آن دسته از عزیزانی که در این کلاسها شرکت مینمایند در صورت تلاش و همراهی با اساتید موسسه هیچ گونه نگرانی بابت پیشرفت و نتیجه دوره آموزشی (زبان فرانسه) خود نخواهند داشت.

پیشنهاد دوم

یکی از نکات مشکل ساز که نزد اکثر زبان آموزان به ویژه دانشجویان زبان فرانسه مشهود است مربوط به ضعف شنیدار و در پی آن ضعف در گفتار است. با بررسی های به عمل آمده و با توجه به تجارب اساتید مجموعه و با تحقیق در نظریات زبان شناسان و متخصصین فن آموزش زبان، بهترین راه حل عملی، تاکید بر آموزش صوتی تصویری می باشد. بنابراین جهت برطرف سازی این ضعف نزد زبان آموزان، کلاس های شنیدار (écoute) با استفاده از داستان های کوتاه در سطوح مختلف در MIE برگزار میشود. روال کار این کلاس ها با الهام از آنچه استاد ملک پور در دوره های فوق فشرده آموزش زبان انگلیسی پایه گذاری نموده اند عبارتست از تمرکز کامل بر تقویت شنیدار بوسیله گوش دادن به فایل های صوتی کتاب های داستان کوتاه و مرور همزمان متن و استفاده از تکنیک هایی که شرح آن در این مقاله نمیگنجد. بنا به تشخیص اساتید در طی دوره های آموزشی موسسه برگزیدگان ملک پور و یا بنا به نظر استاد مسئول تعیین سطح، به زبان آموزان گرامی پیشنهاد میشود با شرکت در کلاس های تقویت شنیدار (écoute) ضعف خود در این مهارت زبانی را جبران کنند و چه بسا توانایی شنیدار به یکی از نقاط قوت ایشان تبدیل شود.

پیشنهاد سوم

پیرو آنچه در پیشنهاد دوم مطرح شد تقویت شنیدار کلید گفتار و در نتیجه راه حل یکی از اساسی ترین مشکلات زبان آموزان است. پیش از این در رابطه با تاثیر استفاده از کتاب های داستان کوتاه سخن گفتیم. یکی دیگر از ابزارهای تقویت شنیدار، گفتار و همچنین لهجه، حتی میتوان گفت قدرتمند آنها، تماشای فیلم می باشد. ناگفته نماند که در آموزش زبان فرانسوی لهجه پاریسی معیار است و سخن گفتن به زبان فرانسه با این لهجه بسیار با ارزش و (به قول عموم مردم) با کلاس است. با تماشای دقیق و موشکافانه فیلم های زبان اصلی که توسط اساتید مجرب موسسه انتخاب میشوند و بهره گیری از تکنیک های ویژه آموزش شنیدار، درک مطلب شفاهی و کاربرد لهجه، زبان آموزان به سمت استقلال در درک و دنبال کردن موضوع فیلم پیش میروند. کلاس های آموزش بوسیله فیلم نیز همانند کلاس آموزش کتاب های داستان کوتاه بنا به تشخیص اساتید و با توجه به نیاز زبانی دانشجویان به ایشان پیشنهاد میشود که شیوه اجرای این کلاس ها مختص موسسه برگزیدگان ملک پور می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *