در MIE با توجه به اینکه مدرسان Goethe Institute و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران مشغول به تدریس هستند، سعی بر آن است که متدها و روش تدریس این موسسه و دانشگاه اجرا گردند. همین مسئله باعث استاندارد بین المللی کلاسهای آلمانی در موسسه حقوقی ملک پور گردیده است.

کتب مورد تدریس در سطح پایه به شرح زیر است:

۱) کتاب Studio d سطح A1 با جلد قرمز

۲) کتاب Studio d سطح A2 با جلد آبی

۳) کتاب Studio d سطح B1 با جلد سبز

سطح A1 خود به دو سطح A1.1 و A1.2 ، سطح A2 خود به دو سطح و سطح B1 نیز به دو سطح تقسیم می شوند.

کتاب Studio d به نحوی تنظیم و تهیه شده است که هر سطح مذکور در بالا شامل 6 درس این کتاب می شود و در نتیجه 12 درس این کتاب، زبان آموز را به سطحی بالاتر که تقسیم بندی اتحادیه اروپا می باشد، می رساند.

تقسیم بندی کتب مورد تأیید انستیتو گوته یا همان سفارت فرهنگی آلمان در سراسر جهان به نحوی است که تمامی توانایی های یادگیری زبان یا همان Skill ها، به طور تخصصی و کارشناسی شده، فراگرفته می شوند و بنابراین افرادی که با متدهای (کتب) مختلف این موسسه زبان آلمانی را فراگرفته اند همگی توان قبولی در آزمونهای استاندارد این موسسه را دارند.

برای سطح پایه (Grundstufe) سه جلد از کتب Studio d تدریس می شوند و پس از آن زبان اموز به سطح میانه زبان (Mittelstufe) می رسد. در این سطح از متد Mittelpunkt بهره گرفته می شود و در مقاله های بعدی در صورت نیاز به جزئیات آن اشاره می گردد. برای سطح پیشرفته نیز متد Auf neuen Wegen و یا Green Line و سایر کتب مورد تأیید به تدریس می رسند.

MIE همواره سعی کرده با بهره گیری از بهترین اساتید زبان آلمانی، زبان آموزان محترم را برای آزمونهای سفارت آلمان و کشورهای آلمانی زبان آماده کند و در نهایت نیز زبان آموزان برای شرکت در آزمونها به MIE معرفی می گردند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *