تاثيررسانه هادريادگيري زبان

از گذشته تا کنون انسان تمام تلاش خود را انجام داده تا بتواند مسئله یادگیری را آسان نماید. یکی از مهم ترین مواردی که ذهن انسان را بسیار به خود مشغول نموده است تلاش جهت آسان نمودن یادگیری زبان های خارجه می باشد. از مهم ترین اقداماتی که انجام شده وارد نمودن رسانه جهت آموزش می باشد. شاید برای شما سوال باشد که رسانه در یادگیری زبان چه تاثیری خواهد داشت؟ آیا رسانه می تواند جهت یادگیری یک زبان خارجه موثر باشد یا خیر؟ آیا زبان آموزان می توانند به تنهایی و فقط با استفاده از رسانه به دانش علمی بالایی در سطح زبان خارجه دست پیدا نمایند؟

در سال های گذشته و به خصوص از یک یا دو سال اخیر رسانه تاثیر فراوانی بر یادگیری افراد گذاشت. در این میان نمی توان از تاثیر رسانه در آموزش و یادگیری زبان های خارجه غافل بود.

تجربه ثابت نموده که از رسانه های مختلف می توان جهت یادگیری زبان استفاده نمود. البته رسانه صرفا جهت تقویت مهارت های شما می تواند قابل استفاده باشد و نه برای آغازفرآیند یادگیری زبان. به طور کلی به زبان آموزان توصیه می شود که در کنار کلاس های آموزشی برای تقویت مهارت هایی که در طول کلاس آموزش داده می شود از رسانه های مختلف استفاده نمایند. اقداماتی که در این زمینه انجام شده من جمله وارد شدن فیلم های آموزشی مختلف بسیار مفید می باشند. فرد می تواند در منزل ، در طول مسیر از طریق گوشی موبایل و حتی برخی در ادارات در تایم های غیر اداری از این گونه فیلم ها استفاده نمایند. تاثیر این گونه فیلم ها را نمی توان نادیده گرفت اما باز هم به زبان آموز توصیه می شود که در کنار کلاس های آموزشی از این گونه فیلم ها استفاده نمایند.

مورد دیگری که امروزه در مورد یادگیری زبان وجود دارد این است که با وجود اینترنت شما می توانید در هر جا و مکانی به یادگیری زبان بپردازید. یکی از مواردی که شما می توانید از طریق استفاده از رسانه از آن بهره ببرید وجود انواع متون یادگیری زبان و به اصطلاح Reading ها می باشند که می توانید آن ها را  در اینترنت پیدا نموده و ار آن ها استفاده نمایید. مطالعه این متون می تواند به تقویت مهارت های شما کمک نماید.

از دیگر مواردی که می توانید جهت یادگیری از رسانه ها بهره ببرید استفاده از برخی کانال ها در شبکه های اجتماعی مختلف می باشد. برخی از این گروه ها و شبکه های اجتماعی به انتشار مطالب مرتبط با زبان ، عکس ها و گاهی برخی فیلم های کوتاه می باشند که می تواند جهت تقویت مهارت های شما موثر واقع شوند.

در انتها باید گفت که شما همچنین می توانید از طریق تماشا کردن فیلم های سینمایی زبان اصلی و گوش کردن به آهنگ های خارجی نیز به بهبود وضعیت خود در یادگیری زبان های خارجی و به خصوص انگلیسی کمک نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *