اهميت نحوه تدريس و ميزان تلاش زبان آموزان در يادگيري زبان انگليسي

     یادگیری زبان انگلیسی امروزه برای بسیاری از افراد که قصد پیشرفت و تعالی و در حوزه های مختلف و گوناگون را دارند تبدیل به یک اولویت شده است، ولیکن اولویتی چالشی برانگیز. علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی راه ها و روش های متعدد یادگیری زبان انگلیسی را آزموده اند اما هیچ کدام تاثیری که می بایست را نداشته اند. این موسسات و محصولات آموزشی مزین شده به شعارهای تبلیغاتی متعددی نیز می باشند. یادگیری زبان انگلیسی در خواب، یادگیری آسان مکالمه انگلیسی در 90 روز، یادگیری زبان انگلیسی بدون نیاز به گرامر و…. . همه ی این روش ها برای این ابداع شده اند تا بتوانند خلا روش های آموزش پیشین را در سیستم آموزشی کشور ما تصحیح نمایند با این وجود خود شکست دیگری محسوب می شوند، و افرادی که تمام این روش ها را امتحان کرده اند اما نتیجه ای که می بایست را کسب کرده اند این گونه می اندیشند که یادگیری زبان انگلیسی برای آن ها کاری غیر ممکن است.

     موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) تحت مدیریت و رهبری استاد ملک پور روشی را در ایران بنیان گذاری نموده اند موسوم به SIC یا Super Intensive Course که نه تنها روش تدریس زبان انگلیسی را متحول و کاملا آکادمیک و بر پایه ی اصول علمی روز دنیا بنا نهاده است بلکه روش های یادگیری و مطالعه زبان انگلیسی را کاملا دگرگون نموده است و برپایه اصول زبان شناسی و روانشناختی متدهایی برای مطالعه مهیا نموده است که تاثیر بسیار چشم گیری در بهبود عملکرد مغز در یادگیری زبان  انگلیسی را دارند.

     آن چه نحوه ی تدریس موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) را منحصر بفرد کرده است متشکل از چندین متغیر متفاوت می باشد. نکته ی اول استفاده از منابعی است که امروزه در برترین دانشگاه های دنیا برای آموزش زبان استفاده می کنند، دانشگاه های بسیار معتبری همچون Oxford، Cambridge، Michigan و…. . دقت داشته باشید که بیشتر کتاب ها و متدهای آموزشی که در بسیاری از موسسات آموزش زبان انگلیسی کشورمان مورد استفاده قرار می گیرند امروزه در جهان جایگاه خود را از دست داده اند. فاکتور دیگری که در موسسه ی زبان انگلیسی ملک پور مدنظر قرار گرفته است آن چیزهایی هستند که در موسسات دیگر به دست فراموشی سپارده شده اند. به عنوان مثال مهارت شنیداری (Listening) رشد کندتری نسبت به سایر مهارت ها دارد و لذا خیلی از موسسات به علت سختی کار در تقویت این مهارت کاملا آن را به دست فراموشی می سپارند ولیکن ما در موسسه زبان انگلیسی ملک پور (MIE) یادگیری زبان انگلیسی را از گوش و با تقویت مهارت شنیداری (Listening) آغاز می کنیم همان طور که یک کودک زبان مادری خود را می آموزد.

     از سوی دیگر نباید ذکر این نکته فراموش شود که تنها یک متد آموزشی به خودی خود نمی تواند کارا واقع شود و در اصل یک متد آموزشی هر چقدر هم که پیشرفته و مبتنی بر علوم روز باشد می تواند تنها نقش یک هدایتگر را ایفا کند. در اصل این خود آموز است که می تواند با تلاش خود به بهترین نتیجه ی ممکن نائل آید. ولیکن اغلب زبان آموزان با این مشکل مواجه هستند که نمی دانند چطور بایستی به مطالعه بپردازند، روش صحیح مطالعه را نمی دانند یا چه مقدار زمانی بابستی برای هر بخش صرف نمود. البته این مهم ترین و بزرگترین مشکل زبان آموزان در مسیر کسب دانش انگلیسی می باشند فلذا موسسه زبان انگلیسی ملک پور ( MIE) با بهره گیری از دپارتمان مجرب و آزموده ی خود این مشکل را برای زبان آموزان خود حل نموده است. زیرا تمام زبان آموزان از اصول مطالعاتی مدونی پیروی می کنند که به گونه ای طراحی شده است که آن ها را به مسیری که باید هدایت نماید لذا زبان آموزان مشکلی با نحوه و چگونگی مطالعه دروس نخواهند و تنها وقت خود را صرف امر مطالعه خواهند نمود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *