آموزش online زبان انگلیسی

مقدمه

در این سلسله دروس ما برآنیم که آموزش زبان انگلیسی غیرحضوری بر پایه به روزترین و موثرترین روش آموزش  زبان (SIC) را در اختیار عزیزانی که به هر دلیلی امکان حضور در کلاس های حضوری و یا مجازی که از طریق Skype را ندارند، بگذاریم.

لطفا توجه داشته باشید که این دروس به اندازه دوره های کامل تاثیرگذار نیستند اما بهترین جایگزین نسبی برای کلاس ها خواهند بود. با مطالعه این دروس و البته انجام تمارین به صورت روزانه  خواهید توانست از پس مکالمات روزمره، تماشای فیلم، خواندن روزنامه و حتی نوشتن نامه های روزمره بر بیایید و این مهم تنها با تکیه به دانش روز و همچنین روش آموزشی منحصر به فرد موسسه آموزش زبان MIE امکانپذیر شده است. لازم به ذکر و تاکید دوباره است که تنها در صورت تمرین مداوم، مستمر و روزانه این امر محقق می شود و عزیزان باید همواره باید در تلاش باشند تا خود را تا حد ممکن در معرض محیط های انگلیسی همانند فیلم ها، اخبار، کتب داستانی، روزنامه و امثالهم قرار دهند چرا که محیط تاثیر غیر قابل انکار بر سرعت و عمق یادگیری دارد.در این دروس سعی بر آن است که شما را با مفاهیم اولیه زبان انگلیسی آشنا کنیم. مفاهیمی که پایه ساختاری زبان انگلیسی را تشکیل می دهند و میتوانند راهنمای خوبی برای ساختن جملات ساده و کاربردی در ابتدا کار و حتی جملات پیچیده در اواسط یادگیری زبان انگلیسی باشند.  در سال های اخیر به اشتباه در موسسات آموزش زبان انگلیسی تدریس از مکالمه شروع شده و به دلیل تاکید زیاد و روش غلط تدریس گرامر، زبان آموزان به اشتباه از گرامر گریزان و تنها به دنبال کلاس های مکالمه هستند. حال اینکه یادگیری باید ابتدا از شنیدن  (Listening)شروع شود. این امر به این دلیل است که تا ورودی نباشد، خروجی هم در کار نیست. و البته گرامر هم در این بین بی اثرنیست به طوری که باعث میشود ساختار جملات شنیده شده چک شده و به خاطر سپرده شوند تا در موقع نیاز و یا حتی موارد شبیه بتوان از این جملات به صورت کامل و یا با تغییراتی استفاده کرد. موسسه آموزش زبان MIE با تکیه بر متد نوین و کارآمد SIC و حال از طریق جلسات درسی غیر حضوری که مکملی برای کلاس های خوشنام زبان انگلیسی MIE و کلاس های online بر روی Skype می باشد و میتواند هرگونه نیاز شما در هر کجا برآورده کند.

درس اول

به اولین درس از سری آموزش Online زبان انگیسی برگرفته از بهترین و موثرترین روش آموزشی (SIC) ارائه شده توسط موسسه آموزش زبان انگلیسی MIE خوش آمدید.

اولین نیاز برای ساختن جملات، نیاز به ساختاری واحد است که به آن گرامر اطلاق میشود. زبان انگلیسی از گرامری کوچکتر و کاربردی تر نسبت به زبان های دیگر سود می برد که همین امر باعث سهولت یادگیری آن است. این ساختار در جملات خبری به شرح زیر است:

ابتدا فاعل و بعد ازآن فعل.

البته بسته به نوع فعل و منظور گوینده اجزای دیگری نیز بعد از فعل اضافه خواهند شد. برای مثال یکی از انواع پر کاربرد فعل در انگلیسی افعال To Be هستند که در زمان حال به 3 حالت Am, Is و Are استفاده میگردند. این افعال معادل افعال ربطی یا اسنادی در فارسی می باشند ( مانند است، بود، گشت، گردید و…) و همانطور که گفته شد در جمله بعد از فاعل قرار می گیرند. به چند مثال توجه کنید:

I am

You are

He is

 همانطور که ملاحظه می کنید معنی جمله هنوز کامل نیست و احتیاج به عناصر دیگری دارد. یکی از معمول ترین این عناصر صفات هستند بعد از افعال To Be معنی جمله را کامل می کنند. در زبان انگلیسی به غیر از کلماتی که در فارسی صفت هستند رنگ و سن و سال یا قدمت هم صفت محسوب می گردند. به چند مثال توجه کنید:

I am happy.

You are hungry.

He is handsome.

She is hardworking.

It is beautiful.

We are angry.

You are calm.

They are funny.

The book is red.

The pens are blue.

The table is black.

The man is 80 years old.

The Tree is 100 years old.

من خوشحال هستم.

تو گرسنه هستی.

او (مذکر) خوش قیافه است.

او (مونث) سخت کوش است.

آن زیباست.

ما عصبانی هستیم.

شما آرام هستید.

آنها با مزه هستند.

کتابه قرمز است.

خودکار ها آبی هستند.

میزه سیاه است.

مرده 80 ساله است.

درخته 100 ساله است.

 

 

حالا شما سعی کنید جملاتی شبیه به بالا بسازید و حتما به استفاده آنها در زندگی روزمره توجه داشته باشید. می توانید از مثال های زیر شروع کنید و الگو بگیرید.

جان بلند قد است.

مری صبور است.

کتابه بسته است.

مداده بلند است.

مداده سبز است.

مداده ابی است.

صندلیه 20 سال قدمت دارد.

شهردار 60 ساله است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *