چگونه خود را برای امتحان آیلتس آماده کنیم؟ مشاوره روز آزمون:

به هیچ عنوان به شایعات توجه نکنید. کلیه کارکنان بسیار صمیمی و حرفه ای هستند و این که امتحان کاملا تحت شرایط استاندارد برگزار می شود را کنترل می کنند.دستور العملهای ان ها را به دقت دنبال کنید. یک هفته قبل از امتحان آیلتس تاریخ و محل برگزاری آزمون را چک کنید و مطمئن شوید که چطور به موقع به آنجا برسید. به یاد داشته باشید که امکان دارد آدرس محل برگزاری آزمون شما با مرکزی که آزمون را رزرو کردید متفاوت باشد. شرایط و اطلاعات آزمون را به دقت مطالعه کنید. قبل از ساعت آزمون در مرکز حضور داشته باشید چرا که در صورت تاخیر این امکان برای شما نخواهد بود که امتحان دهید.موبایل و دیگر وسایل الکترونیکی خود را خاموش کنید، از شما خواسته میشود تمام متعلقات خود را خارج از اتاق برگزاری آزمون قرار دهید. بخش نوشتاری، شنیداری و درک مطلب ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد و بین ان ها وقت استراحتی در نظر گرفته نمیشود. حتما قبل از آزمون چیزی بخورید چون اجازه بردن مواد غذایی به داخل به شما داده نمی شود. مدارک شناسایی شما توسط کارکنان بررسی خواهد شد. در صورت هر گونه مغایرتی از شما امتحان گرفته نخواهد شد. به همراه پاسپورت دو قطعه عکس پاسپورتی هم از شما درخواست خواهد شد.در برخی از مراکز در روز آزمون هم از شما عکس گرفته خواهد شد که از ان برای کارنامه شما استفاده خواهند کرد در این صورت مرکز از قبل شما را در جریان قرار خواهد داد. اطلاعاتی را که در روز رزرو به شما داده شده کامل چک کنید تا اشتباهی از طریق شما در خصوص اطلاعات هویتی و نوع عکس صورت نگیرد.

مواردی که در طی امتحان آیلتس باید مورد توجه قرار گیرند:

شما اجازه دارید مداد، خودکار، پاک کن و کارت شناسایی خود را با خود به اتاق آزمون ببرید. در صورت نیاز به خارج شدن از اتاق تنها دست خود را بلند کرده و مزاحمتی برای دیگر افراد ایجاد نکنید. در صورت نیاز برای پرسیدن سوال هم تنها دست خود را بلند کنید. به خصوص هنگامی که آزمون شنیداری برگزار می شود از کیفیت صدا اطمینان حاصل کنید که کاملا میشنوید. در انتهای بخششنیداری ۱۰ دقیقه وقت دارید که جواب ها را به برگه جواب انتقال دهید اما توجه داشته باشید که در مورد درک مطلب و بخش نوشتاری این زمان برای شما در نظر گرفته نمی شود.

بعد از اتمام آزمون چه باید کرد؟

تا به شما اجازه داده نشده اتاق رو ترک نکنید. اگر اعتراضی نسبت به آزمون خود دارید تا یک هفته از تاریخ آزمون ان را انجام دهید و حتما فرم مربوط به ان را پر کنید. اگر درخواستی در صورت ناتوانی جسمی دارید و در فرم ثبت نام به ان ناتوانی اشاره کردید در روز آزمون اقدام لازمبرای شما اتخاذ خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *