نکات حائز اهمیت برای انتخاب کلاس زبان انگلیسی مناسب

            اگر تاکنون قصد یادگیری زبان انگلیسی را داشته اید شاید موسسات و  کلاس های زبان انگلیسی متعدد و متفاوتی را تجربه کرده اید ولی با این وجود نتیجه ای که می بایست را کسب نکرده اید هر چند هزینه ی گزافی را پرداخت کرده اید و زمان زیادی را نیز صرف این امر نموده اید. از سوی دیگر افراد بسیاری تصمیم گرفته اند تا زبان انگلیسی را بیاموزند ولیکن در میان تعداد انبوهی از موسسات و کلاس های زبان انگلیسی نتوانسته اند موسسه ای را قابل اعتماد بیایند که تمام ویژگی های لازم را درکنار هم داشته باشد. در نظر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی همانند یک پکیج است که تمامی ویژگی ها را بایستی در کنار هم داشته باشد تا شما را از هر جهت حمایت نماید و راهنمای شما در این مسیر باشد. در ادامه قصد بررسی مهم ترین نکاتی را داریم که شما بایستی برای برگزیدن یک کلاس زبان انگلیسی عالی و بی نقص مدنظر قرار دهید.

متد و روش تدریس:

     امروزه در تمامی دنیا روش های متعدد و به روزی برای آموزش زبان انگلیسی ارائه شده اند که از اصول روانشناسی و زبان شناسی اثبات شده برای تدریس زبان انگلیسی استفاده می کنند. پس اولین نکته ای که باید مدنظر داشته باشید متدی است که در این موسسات ارائه می شود. متاسفانه خیلی از موسسات زبان انگلیسی هنوز اصرار بر استفاده از روش هایی را دارند که در سطح دنیا آزمون خود را پس داده اند و نتوانسته اند مثمر ثمر واقع شوند. کتاب هایی همچون Four Corners، English Result، American English File، Top Notch و… از جمله منابعی هستند که سال هاست به زبان آموزان خورانده می شوند و هیچ گاه به موفقیت چشم گیری نائل نیامده اند.

     موسسه ی زبان انگلیسی ملک پور (MIE) روشی را ارائه کرده است با نام SIC که از برترین کتاب ها و منابع روز دنیا که در دانشگاه های Cambridge و Michigan مورد استفاده قرار می گیرند بهره می برد. استاد ملک پور خود این روش را در کشور انگلستان گذرانده اند و آن را با توجه به ویژگی های خاص ایرانی زبانان هماهنگ و تدوین نموده اند و این متد اکنون به عنوان پرچم دار آموزش زبان انگلیسی در کشور می درخشد.

اساتید:

     برای انتقال هر روشی هر چند عالی و بی نقص نیاز به وجود اساتیدی است که صلاحیت خود را از هر جهت ثابت نموده باشند و آموزش های لازم برای انتفال متد مورد نظر را نیز گذرانده باشند از سوی دیگر تعهد اساتید در قبال زبان آموزان یک موسسه در اولویت قرار دارد. ولیکن اساتیدی که در بیشتر موسسات آموزش زبان انگلیسی در حال تدریس هستند به صورت حرفه ای آموزش ندیده اند و از سوی دیگر چون در آن واحد مشغول به تدریس در آموزشگاه های گوناگونی هستند لذا احساس مسئولیت در قبال زبان آموزان آن گونه باید نیست.

     در موسسه ی زبان انگلیسی ملک پور (MIE) اساتید دوره های متعددی را در سطح بین المللی تحت نظر شخص استاد ملک پور گذرانده اند و خود همانند یک زبان آموز با تمام چالش های موجود و ممکن آشنا شده اند. نکته ای که ذکر آن الزامی است آن است که اساتید موسسه ی زبان انگلیسی ملک پور (MIE) تمام وقت تنها در حال تدریس در این مجموعه می باشند و تمام توجه، وقت و فکر خود را صرف زبان آموزان این مجموعه نموده اند. از سوی دیگر ارزیابی هایی دوره ای که از اساتید صورت می گیرد و نظرسنجی که در طول هر ترم زبان آموزان، اساتید خود را ارزیابی می کنند سبب می شود تا آن ها را همواره در بهترین فرم ممکن قرار دهد.

مدت زمان دوره:

     بسیاری از موسسات برای آن که تا حداکثر ممکن از زبان آموزان خود پول دریافت نمایند دارای ترم های بسیار متعددی می باشند. شاید لازم باشد 20 تا 24 ترم بگذرانید تا به سطح Upper-intermediate برسید. از طرفی وقتی این بازه ی زمانی طولانی مدت باشد پس از مدتی زبان آموزان انگیزه ی خود را برای یادگیری زبان انگلیسی از دست می دهند زیرا پس از مدت زیادی همچنان نتوانسته اند به ان چه باید دست یابند.

دوره ی SIC که مخفف Super Intensive Course می باشد روشی فوق فشرده است که که در طی تنها 7 ترم (که هر ترم حدود یک ماه به طول می انجامد) از پایه ترین و ابتدایی ترین مباحث آموزش را شروع می کند و نهایتا پس از این مدت کسب نمره ی 6 در آزمون IELTS را برای شما گارانتی می نماید. مد نظر داشته باشید که در اکثر موسسات شما پس از 30 تا 24 ماه شما بایستی دوره های IELTS را آغاز نمایید در حالی که در موسسه زبان انگلیسی ملک پور تمام این مطالب تنها در 7 ترم ارائه می گردد.

برنامه ریزی آموزشی:

     کسب مدرک IELTS و یادگیری زبان انگلیسی به طور مطلوب احتیاج به وجود برنامه ای مدون و کسب تجربه از افراد مجرب دارد ولی بسیاری از موسسات تنها کار آموزش را عهده دار هستند و هیچ تعهدی در قبال برنامه ریزی برای زبان آموزان متحمل نمی شوند.

     موسسه ی زبان انگلیسی ملک پور (MIE) برای هر زبان آموزی با توجه به مدت زمانی که برای کسب مدرک IELTS دارند و نمره ای که نیاز دارند برنامه ی مدون منحصر بفردی خواهد داشت. ما حتی برای هر شب آموزان برنامه ی مطالعاتی مدونی را داریم.

هزینه:

این نکته را مد نظر قرار دهید که هیچ گاه، هیچ ارزانی بی علت نیست همان گونه که هیچ گرانی نشان کیفیت نیست لذا شما بایستی هزینه ای که برای هر ترم پرداخت می نمایید و تعداد ترم هایی که بایستی بگذرانید را مدنظر قرار دهید. از سوی دیگر تعداد زبان آموزان حاضر در کلاس نیز نقش قابل توجهی در یادگیری شما خواهد داشت.

3 دیدگاه

 • Fahim

  با عرض سلام
  یکی دیگر از نکات حائز اهمیت آدرس محل موسسه و مسافت ان نسبت به محل کار یا محل زندگی است

  • leila asadpour

   ضمن عرض ادب و احترام
   اموزش از طریق اسکایپ برای اشخاصی که مشکل رفت و امد دارند به صورت ترمیک وخصوصی امکان پذیر میباشد

  • leila asadpour

   آموزش از طریق اسکایپ این امکان را فراهم میکند در صورتی که ساکن تهران هستید برای کلاس ترمیک از طریق اسکایپ حداقل ۴ نفر باید باشید در غیر این صورت کلاس شما خصوصی می شود.

 • دیدگاه خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *