روشهای یادگیری گرامر انگلیسی

فراگیری زبان انگلیسی ،به منظور برقراری ارتباط با دنیای پیرامون و آگاهی از پیشرفتهای دنیای امروزی ، امری ضروری است که با یادگیری آن به سادگی می توان دانش خود را به روز کرد و از اطلاعات برای بهبود کار و زندگی استفاده نمود.

به منظور فراگیری زبان انگلیسی باید از شیوه یادگیری درست آن بهره برد که با کمی تحقیق و بررسی میتوان به آن دست یافت. با جستجو در نت می توان با موسساتی آشنا شد که سعی در ارائه هرچه بهتر و مفیدتر زبان انگلیسی به شیوه صحیح و کارآمد آن دارند.از آن جمله میتوان به مجموعه موفق و سربلند MIE در امر آموزش زبان انگلیسی اشاره کرد که با ارائه روشی منحصر به فرد و بی نظیر تلاش در آموزش موفق تر و با کیفیت تر دارد.

در امر آموزش زبان انگلیسی باید به چندین نکته اشاره کرد که از آن جمله میتوان به موارد مهمی که در ادامه ذکر میگردد، اشاره کرد:

یادگیری چهار مهارت speaking, listening, reading, writing

فراگیری گرامر به عنوان پایه و اساسی مفید و کارآمد در فراگیری چهار مهارت ذکر شده

فراگیری لهجه

در مقالات بیشماری به ذکر موارد  یک و سه اشاره شده است .در مقاله پیش رو به روشهای یادگیری گرامر اشاره میگردد تا با ارائه هرچه بهتر و موثرتر یادگیری آنرا سهل و آسان نمود.

ازجمله روشهای خسته کننده و زمانگیر همان روش ارائه شده در دوران تحصیلی ما است که با یادگیری فرمول  سعی در آموزش زبان داشت که بسیاری از افراد را از آموزش متنفر و ترسانده بود. اما با گذشت زمان و پیشرفت روشهای آموزشی و مناسب با نیاز و حتی زمان افراد، شیوه های مدرن فراگیری منجر به ایجاد شوق و اشتیاق در امر فراگیری زبان انگلیسی، آن هم با راهکارهای دلنشین و آسان و البته جذاب شده است.

از جمله روشهای بسیار مفید و موثر فراگیری گرامر از طریق تکرار جملات و درک الگوی جملات و ثبت آن در ذهن است که میتوان با قراردادن کلمات مختلف ،جملاتی مناسب و درست را تولید نمود و در مکالمات و مکاتبات ازآن استفاده نمود.

یادگیری گرامر به روش مذکور که در آن ساختار و الگوی جمله مد نظر است و زبان آموز ،نکات گرامری را به طریق تکرار جملات و جایگزینی می آموزد که این روش آموزش گرامر inductively یعنی به طریق غیر مستقیم  نامیده میشود که کاملا با روش کسل کننده و زمانگیر و منسوخ deductively که نمونه بارز آن را در دوران  تحصیلی داشتیم ،متفاوت دانست.

آموزش گرامر که خود امری زمانگیر و خسته کننده میباشد را میتوان با تجربه دلنشین جایگزین نمود و این امر محقق نمیگردد، مگر با شرکت در کلاسهای آموزشی که روشی منحصر به فرد و جذاب را بدون خستگی و درک گذر زمان ارائه میدهد.

در مجموعه MIE که همواره تلاش در آموزش به روشهای مدرن و کارامد را سرلوحه کار خود قرار داده است، میتوانید روشی بی همتا را تجربه نمایید که در آن زبان اموز در ابتدا میتواند از زبان مادری خود نیز استفاده نماید و هرگز نیازی به بودن کتاب و نوشتن مطالب به شکل مرسوم را ندارد و اگر چه در ابتدا بسیار وابسته به استاد می باشد، اما گذر زمان منجر به استقلال فرد و عدم وابستگیش به مدرس میگردد و در روش مذکور استاد حتی در کلاسی بدون تخته و امکانات آموزشی رایج هم میتواند مطالب را انتقال دهد و زبان آموز نیز به راحتی نکات را بیاموزد.

با چنین تجربه ای درک این موضوع که میتوان گرامر را به سهولت نیز آموخت هم بهتر و جذابتر میگردد. در روش inductive زبان آموز بدون اینکه نیاز به حفظ فرمول گرامری باشد، به شیوه ای غیر مستقیم و بدون توجه به ساختار و نکته گرامری مذکور، تنها با  تکرار ، بدون تجربه ذره ای خستگی و دلزدگی از آموزش زبان، با خیالی راحت و بدون دغدغه از تجربه روشهای بی اصول و خسته کننده می آموزد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *