تقویت مهارت شنیداری:

 

تقویت مهارت شنیداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که داشتن گوش قوی موارد زیر را به دنبال خواهد داشت: رضایت مشتری، کار آمدی بیشتر، اشتباهات کمتر و افزایش تبادل اطلاعات در محیط کار که منجر به نوع آوری و خلاقیت در محیط کار خواهد شد. به همین دلیل کار فرمایان رده بالا در شرکت های بزرگ برای تقویت این امر دوره های آموزشی بسیاری را برای کارکنان خود در شرکت ها ترتیب داده و مؤسسه ما این افتخار را دارد که در جهت انجام این امر دوره های تخصصی بسیاری را ارائه دهد. علاوه بر این زبان آموزان در این مؤسسه در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به کسب بالاترین نمره آیلتس میشوند که این امرمنوط به برنامه ریزی دقیق توسط کادر مجرب ما میباشد. نمونه هایی از آیلتس های مختلف در گالری موجود است که میتوانید آن ها را مشاهده کنید.

 Listening:

این امتحان شامل ۴ بخش می باشد که برای هر بخش ۱۰ سوال طراحی شده است. جواب دادن به سوال های هر بخش تکنیک ها و مهارت های خاصی را نیاز دارد که در کلاس های ما به ان پرداخته میشود. ضمنا برای گرفتن نمره بالا فقط تکنیک جوابگو نیست. تمرینات ویژه ای به زبان آموز داده میشود تا به تسلط و مهارت کافی دست یابد. به عنوان مثال توجه داشته باشید که گوش کردن با شنیدن فرق دارد. شنیدن فقط اصواتی است که به گوش شما میرسد اما گوش کردن تمرکز می خواهد. این که چگونه لغات مرتبط را اگر که نشنیدیم حدس بزنیم و این که درک مطلب با گوش کردن و شنیدن تک تک کلمات چه قدر متفاوت است؟ و برای داشتن درک مطلب قوی چه باید کرد؟ همه و همه در سر فصل آموزشی ما گنجانده شده است. ما ابتدا از داستان های کوتاه شروع میکنیم به طوری که قادر باشید پس از شنیدن هر جمله به طور کامل ان را ادا کنید. حال تصور کنید که سطح داستان و تعداد کلمات جمله با بالا رفتن ترم تغییر خواهد کرد. سپس کار بر روی فیلم آغاز شده و با آموزش تخصصی شما را آماده میسازیم که بر روی تکنیک ها کار کنید.

مدیریت زمان از جمله تکنیک های اصلی میباشد چرا که اگر فرصت خواندن سوال، درک آن و تشخیص این که در جای خالی از نظر دستوری چه باید نوشت را  نداشته باشیم نتیجه مطلوبی را کسب نخواهیم کرد و یا این که چه طور از بین گزینه ها یکی را انتخاب کنیم. باید توجه داشت که برای تک تک این کارها زمان جدایی را نمی توان اختصاص داد. اینجاست که تجربه ما همراه با برنامه ریزی به کمک شما خواهد آمد تا چگونه از عهده بخش شنیداری آیلتس برآیید.

در بخش اول امتحان آیلتس بیشتر از یک سخنگو راجع به اجاره یا خرید آپارتمان، ثبت نام در دانشگاه و موضوعاتی از این قبیل صحبت می کند. در بخش دوم موضوع صحبت در دست یک سخنگو است و آن مانند یک گفتگوی رادیویی میباشد. در بخش سوم ممکن است حتی بیشتر از ۲ سخنگو داشته باشیم و بخش چهارم شامل متنی آکادمیک ودارای  تنها یک سخنگو است.در نهایت داوطلب در انتهای امتحان ۱۰ دقیقه فرصت دارد که جواب ها را به برگه جواب انتقال دهد که حتی در این بخش هم نکاتی خاص وجود دارد که توجه به آن حایز اهمیت میباشد.

در جدول زیر به ارزیابی تعداد سوال ها و نمره مورد نظر پرداخته شده است:

Band Score 9 8.5 8 7.5 7 6.5 6 5.5 5 4.5 4 3.5 3 2.5
Score / 40 39-40 37-38 35-36 32-34 30-31 26-29 23-25 18-22 16-17 13-15 10-12 8-10 6-7 4-5

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *