چرا، چطور وکی فرزند من میتواند یادگیری زبان دوم را اغاز کند؟

اغلب کارشناسان معتقدند که هر چه بچه در سنین پایین تری یاد گیری زبان را شروع کند مهارت بیشتری در یادگیری زبان کسب خواهد کرد. در تحقیقی که در سال 1996 بر روی یادگیری زبان صورت گرفته امده است که بچه ای که یاد گیری زبان را بعد از سن  ده سالگی اغاز میکند بعید است که مانند بومی که به ان زبان صحبت میکند حرف بزند. برخی از متخصصین این مهارت را به تغییرات فیزیولوژیکی که درسن بلوغ در  مغز رخ میدهد نسبت می دهند. البته مانند هر موضوع دیگری، سال های بیشتری که یک بچه به یاد گیری زبان اختصاص می دهد قابلیت بیشتری را برای او به همراه خواهد دشت. صرفنظر از نشان دادن راه های گوناگونی به بچه ها برای ابراز خود، فرهنگ های دیگر نیز به ان ها معرفی می شود و به طور کلی دید ان ها گسترش پیدا خواهد کرد و همچنین فرصتی را برای ان ها فراهم می آورد تا با افراد بیشتری ارتباط داشته باشند.علاوه بر توانایی مادام العمر برقراری ارتباط با افراد بیشتر، بچه ها بهره بیشتری از اموزش زبان در سنین پایین می گیرند و ان هم شامل: بهبود در عملکرد کلی مدرسه و مهارت های حل مسئله میباشد. در نهایت دانستن زبان دوم با فراهم کردن فرصت های شغلی بیشتر رقابتی را در کار به وجود می اورد.

در صورت ثبت نام فرزندان در دوره های یادگیری زبان چه طور می توان به ان ها در امر یاد گیری و تمرین بیشتر کمک کرد؟

مهم تر از همه این است که علاقه  فرزند تان را به زبان و فرهنگ های دیگر افزایش دهید. به ان ها نشان دهید که چه قدر برای  توانایی صحبت کردن به زبان دوم ارزش قایل هستید. در رویداد های فرهنگی شرکت کنید که ان ها به طور برجسته کشور یا کشور هایی را که به این زبان صحبت میکنند را به شما معرفی میکنند. در صورت امکان کتاب ها و  فیلم ها یی را به این زبان برای یادگیری فرزندانتان فراهم کنید حتی اگر خود به این زبان آشنایی دارید با آنها همراه شوید و برای ان ها کتاب بخوانید.برنامه های تابستانی مبادلات بین المللی را فراهم می کند که  برای بچه های بزرگتر مناسب هستند و فرصت های با ارزشی را به وجود می آورد تا به این زبان صحبت کنند وفرهنگ های مختلفی را کشف کنند.

بهترین سن برای یادگیری زبان چه سنی است؟

در این مورد که کودکان بهترین یادگیرنده های زبان هستند صحبت شد. در حقیقت مطالعات نشان داده است که نوجوانان و بزرگسالان از جهات بسیاری در یادگیری زبان دوم بهتر از بچه ها هستند به جز مهارت تلفظ و این موضوع احتمالا به این خاطر است که ان ها آموزش هایی را در زبان مادری خود کسب کرده اند و می توانند برخی از این اطلاعات را در یادگیری زبان دوم به کار گیرند. اما این هم جواب این سوال را که بهترین سن یادگیری زبان چه سنی است؟ را نمی دهد.برخی از متخصصین بر این باورند که در  مقایسه با افرادی که دیرتر شروع کرده اند سنین پایین برای یادگیری مناسب تر است زیرا دوره طولانی تری را صرف یادگیری میکنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *