طبق تحقیقات محققین دانشگاه آکسفورد، موثرترین روش یادگیری زبان برای نوجوانان و حتی بزرگسالان، همانند فرآیند یادگیری زبان در یک نوزاد است.

هنگامی که یک نوزاد آشنایی خود با زبان را آغاز می کند، از 4 مرحله عبور می کند. در ابتدا می شنود، سپس صحبت می کند، پس از آن خواندن را آغاز می کند، و در آخر به نوشتن می پردازد.

بزرگترین مشکلی که آموزشگاه های دیگر با آن مواجهند این است که با روشی اشتباه آموزش شاگرد را آغاز می کنند و به این شیوه ناقص ادامه می دهند. وابستگی بیش از حد آنها فقط بر کتب آموزشی، تنها باعث یادگیری بصری می شود، که سومین مرحله ای است که شاگرد باید به آن برسد. این موضوع بازدهی و سرعت شاگرد را برای رسیدن به هدف به شدت کاهش می دهد، و می تواند باعث دلسردی او شود، چون دو مرحله اول را نادیده گرفته است.

روشی که MIE ارائه می دهد

در موسسه MIE ما متدی را ارائه می دهیم که یک نوزاد با آن با زبان آشنا می شود. تنها وجه تفاوت این است که ما این کار را بسیار سریع تر انجام می دهیم!

ما در موسسه MIE مطالب خود را از چندین منبع با کیفیت و آکادمیک جمع آوری کرده ایم. این دوره با تمرکز زیاد بر listening آغاز می شود. دانش آموزان آنقدر مطالب را شنیده و تکرار می کنند که بخشی اساس از یادگیریشان تبدیل می شود. برای رسیدن به این هدف، دارای ابزار فراوانی هستیم، مهمترین آنها داستان کوتاه، که زبان را نیز مانند گوش تمرین می دهد.

در مرحله بعدی، دوره های فیلم را اضافه می کنیم، که باعث وارد شدن چشم در فرآیند یادگیری می شود.

بعد از مراحل اولیه، دوره های listening در حالت پیشرفته تری دنبال می شوند، و تمرکز بیشتری بر speaking خواهیم داشت. این فرآیند در محیطی دوستانه و علاقه مند انجام خواهد شد که باعث افزایش سرعت یادگیری می شود. بنابراین، مهمترین کلمات و عبارات به صورتی عملی یاد داده می شوند.

سپس بر روی مهارت های reading و writing به هر دو صورت عمومی و علمی کار خواهد شد، به محض اینکه speaking و listening به سطح قابل قبول برسند. برای این منظور، ما از مطالب آموزشی برگرفته از چندین منبع مورد توجه، از جمله کتب Cambridge بهره می گیریم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *