بخشListening IELTS :

 

هدف از این امتحان تست کردن مهارت شنیداری شما می باشد به صورتی که در چهار بخش که هر بخش شامل ۱۰ سوال می باشد تنظیم شده است. نوع این سوالات متفاوت می باشد که بسته به نوع سوال ، توانایی فرد سنجیده می شود. متقاضی در مدت تقریبا ۳۰ دقیقه به ۴۰ سوال جواب خواهد داد و ۱۰ دقیقه هم فرصت دارد که جواب ها را به برگه جواب انتقال دهد.

لهجه ای که در این بخش استفاده می شود انگلیسی می باشد لذا تدبیری که ما در موسسه برگزیدگان ملک پور اندیشیده ایم این است که علاوه بر آموزش تکنیک ، به تقویت گوش شما هم بپردازیم چرا که ابتدا باید بشنوید سپس درک کنید. پس از کار کردن بر روی گوش شما ، به مهارت درک مطلب پرداخته میشود که آن هم راه کار خاص خود را دارد که در متد آموزشی این مؤسسه به آن می پردازیم چرا که تجربه ثابت کرده اگر فقط به تست زدن بپردازیم و روی مهارت های گفته شده کار نکنیم نمره ای بالاتر از ۵.۵ بدست نخواهد آمد. برای این کار هم شیوه های متفاوتی وجود دارد که با توجه به سطح زبان آموز بهترین روش پیشنهاد خواهد شد لذا اگر از نظر شنیداری بسیار ضعیف هستید هیچ جای نگرانی نیست. علاوه بر تقویت گوش به تقویت دانش زبانی هم باید پرداخت چرا که فقط تعدادی از سوال ها را با تکنیک می توان پاسخ داد برای درک بخشی از سوالات نیاز به داشتن دانش زبانی داریم که در سرفصل آموزشی به آن نیز پرداخته ایم.

در بخش های مختلف این امتحان راجع به موضوعات متفاوتی صحبت خواهد شد. برای مثال در بخش یک : دو نفر راجع به موضوعات روزمره از قبیل اجاره ملک و این ها صحبت خواهند کرد. در بخش دوم هم موضوع جنرال است اما یک نفر راجع به آن صحبت خواهد کرد. این موضوع می تواند راجع به معرفی سیستم بهداشت در یک کشور باشد. در بخش سوم تا ۴ نفر هم می توانیم سخن گو داشته باشیم که به عنوان مثال یک استاد دانشگاه و سه دانشجو در مورد پروژه دانشجویی صحبت می کنند و در بخش چهارم هم موضوع آکادمیک است که فقط یک نفر به آن می پردازد.

حال چه برنامه ریزی صورت گیرد که در کوتاه ترین زمان ممکن به تمام این مهارت ها دست یابید؟ تیم آموزشی برگزیدگان ملک پور این امر را محق کرده و به دست آورد های خود در این راستا افتخار می کند. فراموش نکنید که برنامه ریزی درست شما را در دستیابی هر چه سریع تر به هدف یاری خواهد کرد.