پرسش های فراوانی در ذهن هر شخص علاقمند به یادگیری زبان، بخصوص زبان فرانسوی، نقش میبندد که در این میان یکی از مهمترین سوالات مربوط به شناخت و انتخاب بهترین موسسه و مناسب ترین کلاس برای یادگیری این زبان شیوا و دوست داشتنی می باشد.

“بهترین موسسه آموزش زبان فرانسه کدام است؟”

شاید در نگاه اول با خود بگویید که برای پاسخ به این پرسش باید طی یک تحقیق میدانی به تعداد زیادی از موسسات گوناگون فعال در این زمینه سر بزنید؛ اما اگر شما هم مانند بسیاری از علاقمندان به دنبال راه میانبری برای دستیابی به هدف خود هستید، به شما توصیه میکنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل موثر در انتخاب موسسه و کلاس آرمانی را می توان از دو دیدگاه سلیقه ای و حرفه ای بررسی نمود؛ دیدگاه سلیقه ای همان جزئیات باب طبع زبان آموز در مورد فضای مناسب یادگیری می باشد که تقریبا خاص هر شخص و مطابق عادات یادگیری اوست. اما دیدگاه حرفه ای به بررسی امکانات، روش ها، نتایج و دیگر جزئیات کلاس ها می پردازد تا با نگاهی منطقی بهترین کلاس را مشخص نماید.

امکانات موسسه زبان فرانسه MIE

MIE مفتخر است با فراهم سازی امکانات به روز و مناسب آموزشی و رفاهی شما زبان آموزان را در میل به هدف والای خود همراهی نماید. همانطور که می دانید امروزه استفاده از وسایل سمعی بصری به یک استاندارد پایه برای آموزش زبان های خارجی بدل شده است. با گشت و گذاری در آموزشگاه های زبان سطح شهر و مقایسه آن ها با موسسه برگزیدگان ملک پور، بدون شک در خواهید یافت که محیط و امکانات آموزشی MIE یکی از بهترین هاست. ناگفته پیداست که ضروریات امر آموزش زبان های خارجی تنها به امکانات فیزیکی محدود نمیشود ولی این حقیقت از اهمیت موضوع نمی کاهد.

روش های آموزشی در MIE

پس از پایه گذاری چهارچوب مرجع مشترک زبان های اروپایی (CECR) در اواخر قرن بیستم، تحولی اساسی در روش های (Méthode) آموزش زبان به کسانی که زبان مادری دیگری دارند بوجود آمد. در نتیجه کتاب هایی که امروزه در یاددهی و یادگیری زبان های اروپایی از آنها استفاده می شود نتیجه سال ها تلاش متخصصین فن آموزش است. در گذر این سالها و با روی کار آمدن نظریات جدید در علم آموزش، روش ها و کتاب های آموزش زبان دستخوش تغییرات فراوانی در جهت تسهیل امر یادگیری شده اند. با این وجود هیچ روش (Méthode) و کتابی به خودی خود برای آموزش یک زبان، کامل و کافی نیست و اینجاست که تفاوت اصلی میان آموزشگاه ها در بحث برنامه ریزی و اجرای کلاسها با بهره گیری از مواد کمک آموزشی نمایان میشود. اساتید MIE با استفاده از جدیدترین و به روز ترین روش ها و کتاب های آموزش زبان فرانسه (LE NOUVEAU TAXI  و  ALTER EGO+) و در کنار آن فیلم های آموزشی، داستان های کوتاه و ارزشیابی مستمر شما دانشجویان گرامی را تا رسیدن به سطح آمادگی مورد نظرتان راهنمایی و همراهی می نمایند. یکی از اشتباهات رایج در موسسات تاکید بر مکالمه در همان ابتدای کار بدون فراهم سازی پیش نیازهای لازم است. در کلاس های زبان فرانسه MIE با الهام از آنچه استاد ملک پور در آموزش زبان انگلیسی پایه گذاری نموده اند، ابتدا با تمرکز بر شنیدار، گوش زبان آموز با زبان جدید آشنا میشود و ساختارها در ذهن وی نقش میبندد، سپس هر چهار مهارت گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتن (PARLER, ECOUTE, LIRE, ECRIRE) به موازات هم آموزش داده می شود. نکته دیگری که در این شیوه از اهمیت ویژه ای برخوردار است هدایت زبان آموز از وابستگی کامل به استاد بسوی استقلال در یادگیری می باشد. شایان ذکر است که تمامی این مراحل تنها با تلاش و کوشش شما دانشجویان محترم محقق میشود.

نتایج کار موسسه زبان فرانسه MIE

هدفمندی و امید به کسب نتیجه مطلوب از ویژگی های ضروری هر زبان آموز است. در این راستا تشویق زبان آموزان به تلاش بیشتر و ارزشیابی مستمر نیز دو اهرم کمکی دیگر جهت شتاب دهی به روند کلاس هاست. پس از عبور از ترم اول و دوم که پایه زبان جدید در ذهن شکل میگیرد، راه رسیدن به توانش زبانی هموار می شود و در نهایت با گذراندن ترم پنجم، موفقیت شما در آزمون های زبان سفارت فرانسه تضمین شده است. با توجه به امکانات، روش ها و دیگر مزایای MIE، خرسندیم که با شما در رسیدن به نتیجه دلخواهتان همراه هستیم و گامی هر چند کوچک در جهت اعتلای دانش هم میهنان گرامی برمیداریم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *